X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

"Milicjanci oderwali mi oczko"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 14:17
„Gdzie wolność prasy?”, „Aleksandrze, uwolnij więźniów” - takie transparenty trzymały zabawki w centrum stolicy Białorusi. Wszystkie pluszaki zatrzymali funkcjonariusze.
Milicjanci oderwali mi oczko
Foto: fot. belsat.eu

Zabawki przynieśli na Plac Niepodległości w Mińsku działacze kampanii „Mów prawdę” (Gawari praudu). Mityng pluszaków odbył się przy przystanku autobusowym naprzeciw wejścia do miejskiego komitetu wykonawczego. Protestujący domagali się wolności słowa, uwolnienia więźniów. Jeden z pluszaków trzymał napis „Milicjanci oderwali mi oczko”.

Jak czytamy na stronie ruchu „Mów prawdę”, zabawki aresztował oddział milicji. Mimo że pogwałciły prawo o zgromadzeniach publicznych, prawdopodobnie nie zostanie przeciw nim wytoczony proces – wyrazili nadzieję organizatorzy akcji.

Na Białorusi bardzo restrykcyjne jest prawo dotyczące zgromadzeń, pikiety kończą się zazwyczaj brutalnymi zatrzymaniami, pobiciami.

Kampania „Mów prawdę” ruszyła 25 lutego 2010 roku, jej założycielem jest kandydat na prezydenta w wyborach prezydenckich 2010 roku na Białorusi, Uładzimir Niaklajeu. Na początku celem ruchu miało być gromadzenie informacji o rzeczywistej sytuacji na Białorusi, po pół roku ujawniono, że ruch będzie prowadził kampanię prezydencką Niaklajeua.

 

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sannikau : od września jestem torturowany

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 14:24
Andrej Sannikau został torturami i groźbami zmuszony do podpisania petycji o ułaskawienie do Aleksandra Łukaszenki – poinformowała żona kandydata na prezydenta Białorusi, Irina Chalip.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tortury Sannikaua. Europoseł apeluje do władz więzienia

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2012 20:00
Europoseł Marek Migalski wysłał listy do więzienia, w którym przebywa torturowany Andrej Sannikau, były kandydat na prezydenta Białorusi, a także do odpowiedniego departamentu MSW Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komitet Helsiński pyta białoruskich śledczych o tortury

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2012 00:02
Białoruski Komitet Helsiński chce, by Prokuratura Generalna Białorusi zajęła się doniesieniami o torturach wobec byłego kandydata na prezydenta Białorusi, Andreja Sannikaua.
rozwiń zwiń