X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Koncert "Solidarni z Białorusią". ”Odpuszkujmy Białoruś!”

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2013 19:00
21 kwietnia w Warszawie przed hotelem Bristol odbędzie się koncert „Solidarni z Białorusią”. Będą ”Strachy na lachy”, Muniek Staszczyk, Lawon Wolski z "Krambambulą", "Dzieciuki", "Izrael".
Audio
  • Mateusz Luft (Inicjatywa Wolna Białoruś) o tegorocznym koncercie "Solidarni z Białorusią"
 Koncert Solidarni z Białorusią. Odpuszkujmy Białoruś
Foto: Solidarni z Białorusią

- W tym roku planujemy odpuszkować Białoruś – zapowiada Mateusz Luft, szef Inicjatywy Wolna Białoruś, która organizuje koncert już od szeregu lat.

Mateusz Luft wspomina, że pierwsza impreza "Solidarni z Białorusią".odbyła się w zupełnie innej atmosferze. - Wierzyliśmy w to, że protesty 2006 roku zmienią Białoruś. Wierzymy jednak, że Białoruś się zmieni przy następnych okazjach. Póki się nie zmieniła – gramy  – powiedział.

Na koncercie zagrają białoruskie zespoły "Dzieciuki", "Krambambula" z Lawonem Wolskim. Usłyszymy polskich wykonawców: "Strachy na Lachy", "Izrael", będzie też Muniek Staszczyk.

Mateusz Luft podkreślił,  że dla osób, które walczą o wolność na Białorusi, niezmiernie ważne jest wsparcie z zewnątrz. – Staramy się informować Polaków o sytuacji na Białorusi. Temat zawsze odżywa na wiosnę. Jednak to co się tam dzieje ma swój własny kalendarz polityczny. W związku z tym musimy być gotowi, żeby wesprzeć społeczeństwo białoruskie, gdy wyjdzie na ulice i zażąda zmiany sytuacji politycznej - zaznaczył.

W tym roku na plakacie koncertu widnieje puszka: na zewnątrz ma barwy łukaszenkowskie, a wewnątrz biało-czerwono-białe, narodowe i niezależne. - W tym roku chcielibyśmy Białorusinom pomóc odpuszkować swój własny kraj. ”Odpuszkować” więźniów politycznych, "odpuszkować" kraj z tej mdłej atmosfery, którą narzuca reżim, blokując działalność artystyczną, społeczną. Chcielibyśmy dać sygnał Białorusinom, że nie są sami, a w Polsce, w Warszawie, są ludzie, którzy nich pamiętają – powiedział Mateusz Luft. Ma nadzieję, że na placu w Warszawie pojawią się też Białorusini, którzy tak jak Vinsent, odtwórca głównej roli w filmie ”Żywie Biełaruś”, nie mogą wrócić do kraju.

Koncert odbędzie się 21 kwietnia w niedzielę, o godzinie 19, vis a vis hotelu Bristol. Wstęp jest wolny.

agkm

Lawon Wolski na jednym z wcześniejszych koncertów "Solidarni z Białorusią"

Piosenka Lawona Wolskiego z filmu "Żywie Biełaruś"

Krambambula:

Dzieciuki 

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

”W naszym kołchozie porządek i cisza”. Zwiastun ”Żywie Biełaruś!"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 14:00
”Żywie Biełaruś”, przejmujący film o walce z dyktaturą białoruską na ekranach polskich kin zobaczymy od 19 kwietnia. Ukazały się właśnie oficjalny polski zwiastun i plakat filmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Krainy niama". Lawon Wolski dla ”Żywie Biełaruś"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2013 11:48
”Kraj, którego nie ma” (Krainy niama, Краіны няма) to przenikliwa diagnoza Białorusi, przejmująca ballada o ojczyźnie, która ”zamarła, stygnie w chłodnym śnie”, z wezwaniem, by przywrócić jej życie. Piosenkę usłyszymy w filmie "Żywie Biełaruś".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyktatura kontra młodość. ”Żywie Biełaruś” od 19 kwietnia w kinach

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2013 10:10
W piątek 19 kwietnia na ekrany kin wchodzi "Żywie Biełaruś" - film o walce o wolność w kraju rządzonym przez ostatniego dyktatora Europy, Aleksandra Łukaszenkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasador Białorusi przeciw dystrybucji ”Żywie Biełaruś”. ”Chora wyobraźnia”

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2013 23:00
Białoruski ambasador w Polsce zaapelował o ”powstrzymanie się od dystrybucji filmu ”Żywie Biełaruś” – pisze Biełsat, który dotarł do listu dyplomaty do dystrybutora. Film opowiada o represjach w reżimie Aleksandra Łukaszenki.
rozwiń zwiń