X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Dyktatura kontra młodość. ”Żywie Biełaruś” od 19 kwietnia w kinach

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2013 10:10
W piątek 19 kwietnia na ekrany kin wchodzi "Żywie Biełaruś" - film o walce o wolność w kraju rządzonym przez ostatniego dyktatora Europy, Aleksandra Łukaszenkę.
Audio
  • Krzysztof Łukaszewicz o głównej postaci filmu
  • Dzmitry Vinsent Papko: na Białorusi grożono mi "wojskiem, więzieniem albo psychiatrykiem"
Kadr z filmu Żywie Białoruś
Kadr z filmu "Żywie Białoruś"Foto: Materiały prasowe, fot. Agnieszka Kokowska

Białoruskiego muzyka poddawanego represjom za swoje przekonania zagrał białoruski raper Vinsent (Dzmitry Papko), jego dziewczynę - polska aktorka Karolina Gruszka.

Jak wyjaśnia reżyser filmu Krzysztof Łukaszewicz, w filmie pokazana jest przemiana głównego bohatera - muzyka Mirona Zacharki, który karnie wcielony do białoruskiej armii krystalizuje swoje poglądy.
Ten film pokazuje realia Białorusi rządzonej przez dyktatora - zaznacza raper Vinsent. Dodaje, że po roli w filmie w ojczyźnie spotkały go szykany bardzo podobne do tych, które były w scenariuszu filmu. Artysta na razie nie może wrócić na Białoruś.
Karolina Gruszka zaznacza, że po roli Wiery - dziewczyny głównego bohatera - zrozumiała, na czym polega sytuacja ludzi represjonowanych za swoje poglądy. Jak wspomina, szczególnie jedna scena była wyjątkowo trudna. Chodzi o przeszukanie w więzieniu białoruskim.
Scenariusz filmu powstał na podstawie zapisków z wojska młodego białoruskiego opozycjonisty Franaka Wiaczorki. Muzykę do filmu napisał znany białoruski rockman Lawon Wolski. Producentem filmu jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie.

W rolach głównych wystąpili białoruski muzyk Dźmitry Papko, Karolina Gruszka, Anatol Kot. Reżyserem filmu jest Krzysztof Łukaszewicz. Scenariusz stworzyli wspólnie Franak Wiaczorka i Krzysztof Łukaszewicz.

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś 

 

/


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Żywie Biełaruś”: pierwszy zwiastun filmu!

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2012 00:12
Obraz "Żywie Biełaruś” oparty jest na rzeczywistej historii białoruskiego opozycjonisty, opowiada o realiach współczesnej Białorusi, pod autorytarnymi rządami Aleksandra Łukaszenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: aktor na czarnej liście za nieprawomyślny film

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 06:00
Anatol Kot, aktor, który zagrał jedną z ról w filmie „Żywie Biełaruś” nie dostanie kontraktu w państwowej wytwórni filmowej. Jak mu powiedziano – jego udział w filmie o współczesnej Białorusi, kręconym w Polsce, to oczywisty "problem”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za okrzyk "Żywie Biełaruś" można trafić do aresztu

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2013 14:00
Białorusini z Warszawy mogli świętować Dzień Wolności 25 marca bez przeszkód, w ich ojczyźnie mogliby się spotkać z represjami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

”W naszym kołchozie porządek i cisza”. Zwiastun ”Żywie Biełaruś!"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 14:00
”Żywie Biełaruś”, przejmujący film o walce z dyktaturą białoruską na ekranach polskich kin zobaczymy od 19 kwietnia. Ukazały się właśnie oficjalny polski zwiastun i plakat filmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Krainy niama". Lawon Wolski dla ”Żywie Biełaruś"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2013 11:48
”Kraj, którego nie ma” (Krainy niama, Краіны няма) to przenikliwa diagnoza Białorusi, przejmująca ballada o ojczyźnie, która ”zamarła, stygnie w chłodnym śnie”, z wezwaniem, by przywrócić jej życie. Piosenkę usłyszymy w filmie "Żywie Biełaruś".
rozwiń zwiń