"Frozen Time". Dominik Susteck i ulotne ucieleśnienie mrozu

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2023 12:00
Zima mignęła na chwilę, posypała śniegiem i rozpłynęła się – dlatego w "Nowej strefie" zaproponowaliśmy tym razem ulotne ucieleśnienie mrozu w muzyce Dominika Sustecka, który na płycie zatytułowanej "Frozen Time" nagrał cykl zatytułowany "Carillons" – trzy improwizacje na organy, dzwonki, metalofony i karilon.
Audio
  • "Frozen Time". Dominik Susteck i ulotne ucieleśnienie mrozu (Nowa Strefa/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Chromakey

W audycji słuchaliśmy też medytacyjnych dźwięków Pauline Oliveros wyczarowanych przez francuski zespół Ensemble Zero w kompozycji zatytułowanej "Hors sing from cloud". Był też "Old Gold", utwór wyimprowizowany przez Evana Ziporyna, Adriena Lambinet'a, Mikołaja Pałłosza, Kubę Sokołowskiego i Kamila Szuszkiewicza (klarnety, puzon, wiolonczela, fortepian i trąbka) na motywach Muzyczki IV i Lerchenmusik Henryka Mikołaja Góreckiego.

A ukoronowaniem dialogów między klasyką awangardy a współczesnością było nagranie śpiewaczki Lucile Richardot i zespołu Les Cris de Paris pod dyrekcją Geoffroya Joundain'a z cyklem "Folk Songs" Luciana Berio - nagranie, które kilka tygodni temu wygrało Płytowy Trybunał Dwójki.


Posłuchaj
119:39 2023_12_17 00_00_14_PR2_Nowa_Strefa.mp3 "Frozen Time". Dominik Susteck i ulotne ucieleśnienie mrozu (Nowa Strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nowa strefa

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Data emisji: 17.12.2023

Godzina emisji: 0.00

pg/pr/mgc

Czytaj także

Pejzaże dźwiękowe Hiroshiego Yoshimury

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2023 01:00
W połowie lat 80. XX wieku japońska firma Misawa Homes (słynąca ze swoich innowacyjnych domów i mieszkań) powołała do życia biuro projektowania dźwięku odpowiedzialne za akustykę, a także środowisko dźwiękowe pomieszczeń. Pierwszym kompozytorem zaangażowanym do tego przedsięwzięcia był jeden z pionierów ambientu Hiroshi Yoshimura, bohater tego wydania "Nocnej strefy".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Weronika Ratusińska - pod prąd globalizacji w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2023 22:00
Weronika Ratusińska urodziła się w 1977 roku w Warszawie. Kompozycję studiowała w warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie Stanisława Moryty, a następnie w Konserwatorium Królewskim w Hadze pod kierunkiem między innymi Louisa Andriessena. Z artystką spotkaliśmy się w tym wydaniu audycji z cyklu "Nowa Polska". 
rozwiń zwiń