Kafelki Lubomirskiego. Niezwykła wystawa w Łazienkach Królewskich

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2024 16:00
Do Muzeum Łazienki Królewskie powróciły po latach oryginalne holenderskie płytki ceramiczne, które w XVII wieku zdobiły wnętrza dzisiejszego Pałacu na Wyspie.
W lutym tego roku muzeum niespodziewanie, otrzymało przesyłkę z oryginalnymi kafelkami od tajemniczego nadawcy z Kanady
W lutym tego roku muzeum niespodziewanie, otrzymało przesyłkę z oryginalnymi kafelkami od tajemniczego nadawcy z KanadyFoto: Muzeum Łazienki Królewskie

W lutym tego roku muzeum niespodziewanie, otrzymało przesyłkę z oryginalnymi kafelkami od tajemniczego nadawcy z Kanady. Korzystając z okazji, dołączyliśmy je do naszej kolekcji, zapraszając Państwa na opowieść o Stanisławie Herakliuszu Lubomirskim i jego wyjątkowym projekcie. Poznaliśmy Łazienkę Lubomirskiego czyli obecny Pałac na Wyspie, bo właśnie jej ściany kafelki zdobiły.

Naszymi przewodnikami byli kuratorzy wystawy "Sztuka dobrego myślenia. Dziedzictwo Stanisława Herakliusza Lubomirskiego" - dr Kamil Frejlich, dr Piotr Skowroński.


Posłuchaj
14:53 Dwojka_Kunstkamera_2024_05_12-14-45-11.mp3 Kafelki Lubomirskiego (Kunstkamera/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Kunstkamera

Prowadziła: Aleksandra Łapkiewicz

Goście: dr Kamil Frejlich, dr Piotr Skowroński (kuratorzy wystawy "Sztuka dobrego myślenia. Dziedzictwo Stanisława Herakliusza Lubomirskiego")

Data emisji: 12.05.2024

Godz. emisji: 14.45

mgc


reklama

Czytaj także

"Votum Aleksa": niewyświęcone miejsce, gdzie czuć było sacrum – reportaż Aleksandry Łapkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2024 22:15
Nic w tej historii nie jest jednoznaczne. Zabytek, który nigdy zabytkiem nie był; kapliczka, której nie powinno nazywać się kapliczką; piękna idea, która zgubiła się w szarym życiu… Co się stało i dlaczego?
rozwiń zwiń