Polskie Radio
Section05
Klub Trójki

Kradzież tożsamości i próby wyłudzenia danych. Jak nie dać się cyberatakom?

Kradzież tożsamości, fałszywe linki i próby wyłudzenia danych – to tylko niektóre z niebezpieczeństw, na jakie jesteśmy narażeni w cyfrowych czasach. Wiele wskazuje na to, że będzie jeszcze groźniej, bo coraz więcej urządzeń domowych jest podłączonych do internetu. Nowe technologie otwierają przed nami wiele możliwości i udogodnień, ale powodują też zupełnie nowe, nieznane wcześniej zagrożenia.  
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Wieczorkowski cyberbezpieczeństwo Klub Trójki

Piłkarskie emocje i sportowa otoczka. Gorące komentarze po meczu Polska – Meksyk

To były wielkie sportowe emocje. Bezpośrednio po meczu Polska – Meksyk w "Klubie Trójki" zaprosiliśmy na podsumowanie zmagań piłkarskich. W audycji pojawiły się komentarze kibiców, a także artystów i dziennikarzy, którzy opowiedzieli, jak widzą świat futbolu oraz gdzie jest granica między sportowcem a celebrytą. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Trójka Mundial 2022 Marek Wiernik Magdalena Drohomirecka Klub Trójki Rafał Brzozowski

Jak zadbać o rozwój młodego człowieka? Współczesne trudności wychowawcze

Od kwietnia na rynku ukazuje się dwumiesięcznik poświęcony wychowaniu. Jego wydawcą jest Ośrodek Rozwoju Edukacji, publiczna placówka o zasięgu krajowym, zajmująca się doskonaleniem nauczycieli, prowadzona przez Ministra Edukacji Narodowej. W składzie redakcji są zawodowi nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, dziennikarze. Na czym polegają współczesne kłopoty wychowawcze? Z czy mierzą się rodzice i pedagodzy? 
Zobacz więcej na temat:  Klub Trójki Wojciech Reszczyński Trójka wychowanie dzieci młodzież edukacja

16 i 19 października. Dwie daty i dwie rocznice ważne w historii Polski

Wielka rola Jana Pawła II w obaleniu komunizmu, a także "ustawiony" proces zabójców księdza Jerzego Popiełuszki i bezwzględne niszczenie duchowieństwa przez władze PRL, niejednokrotnie posuwające się do zabójstw, nawet po 4 czerwca 1989 roku – o tym Magdalena Drohomirecka rozmawiała w "Klubie Trójki" ze swoimi gośćmi.
Zobacz więcej na temat:  Klub Trójki Magdalena Drohomirecka Jan Paweł II papież Jerzy Popiełuszko Jan Sikorski Jan Żaryn historia Polski

Andrzej Łomanowski: nasz podstawowy problem to pytanie, "co siedzi w głowie Putina?"

Aneksja czterech regionów republiki Ukrainy, ogłoszona przez Władimira Putina, przyjęta została jako chęć eskalacji wojny i przekreślenie szans na rychłe rozmowy pokojowe. Jaki jest sposób myślenia rosyjskiego przywódcy, czy chce on nastraszyć Zachód? Czy zagraża mu spisek na szczytach władzy, czy raczej generalicja będzie mu posłuszna? Czy społeczeństwo wytrzyma trudy związane z sankcjami i powszechną mobilizacją?
Zobacz więcej na temat:  Klub Trójki aneksja Władimir Putin Piotr Semka Ukraina wojna na Ukrainie Trójka Ukraina

XIV Festiwal NNW. "Łączy ludzi, którzy szukają sposobu wyrażenia tożsamości"

Dokumenty "1939. Oblężenie Warszawy", ukraiński "Plai", a także amerykańsko-brytyjski fabularny dramat sądowy "Mauretańczyk" - to najlepsze filmy 14. Międzynarodowego Festiwalu NNW w Gdyni. Zwycięzcą w kategorii reportaż radiowy została audycja "Obraza obrazu" Mariusza Kamińskiego z Polskiego Radia Lublin. Czym wyróżniała się tegoroczna edycja "Niepokornych, Niezłomnych, Wyklętych"?
Zobacz więcej na temat:  Klub Trójki Arkadiusz Gołębiewski Trójka Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci film polski