Martin Meredith i panorama dziejów Afryki

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2025 14:00
Bogactwo, chciwość i praca - te trzy słowa zdaniem Martina Mereditha najlepiej podsumowują dzieje Afryki. O historii tego kontynentu, ale też o całkiem współczesnych problemach z brytyjskim historykiem i dziennikarzem rozmawialiśmy w związku z polskim wydaniem książki "Zmienne losy Afryki".
W książce Zmienne losy Afryki historyk Martin Meredith odmalowuje 5000 lat wspólnoty dziejów tego niezwykłego kontynentu i jego mieszkańców. Zdj. ilustracyjne.
W książce "Zmienne losy Afryki" historyk Martin Meredith odmalowuje 5000 lat wspólnoty dziejów tego niezwykłego kontynentu i jego mieszkańców. Zdj. ilustracyjne.Foto: Shutterstock/Djohan Shahrin

Po raz pierwszy w "Połączeniu międzynarodowym" pojawił się też temat związany z kulinariami. To za sprawą spotkania z Bartkiem Kieżunem – dziennikarzem, pisarzem, podróżnikiem i antropologiem kultury, autorem licznych książek i przewodników kulinarnych. W audycji rozmawialiśmy o jego nowej publikacji "Barcelona. Łakomym okiem", ale też między innymi o tym, czy dzięki kuchni można lepiej zrozumieć historię i czy warto podczas podróży poszukiwać kulinarnej autentyczności.

Audycja dostępna na platformie podcasty.polskieradio.pl <<<

Z kolei o miejscu sztuki w przestrzeni miejskiej opowiedział Przemysław Blejzyk, czyli Sainer - artysta, który swoje wielkoformatowe prace prezentował niedawno w Wiedniu.

***

Tytuł audycji: Połączenie międzynarodowe

Prowadziła: Monika Zając

Data emisji: 7.05.2024

Godz. emisji: 13.05


 

Czytaj także

Ameryka Południowa do kwadratu

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2025 15:00
Co to takiego - Santa Muerte, santería, pishtacos? Gościem audycji był tłumacz literatury hiszpańskojęzycznej, pisarz i wykładowca Tomasz Pindel. Rozmawialiśmy o jego najnowszej książce "Śmierć i inni święci. Ameryka Łacińska i jej wierzenia".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mateusz Mazzini i wielowymiarowy obraz Włoch

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2025 14:00
"Przeklęty jest to kraj, który mieści w sobie tyle piękna, że stał się jego synonimem" - tak w swojej nowej książce pisze Mateusz Mazzini, socjolog i reporter. Autor próbuje okryć prawdziwe oblicze kraju, którego problemy - jak przekonuje - są tożsame z problemami całej współczesnej Europy.
rozwiń zwiń