Nowy dyrektor Filharmonii Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 19:46
Wojciech Nowak, dotychczasowy Zastępca Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Filharmonii Narodowej, wygrał konkurs na dyrektora tej instytucji.
Filharmonia Narodowa w Warszawie, 2010 r.
Filharmonia Narodowa w Warszawie, 2010 r.Foto: Szczebrzeszynski/Wikipedia, lic. CC

Jakie są plany nowo powołanego dyrektora? Jak w innych krajach Europy wyłania się szefów narodowych orkiestr? Jakie stawia się im zadania? Gośćmi audycji z cyklu "Kultura w Wielkim Mieście" będą: Wojciech Nowak, dr Zenon Butkiewicz, dyrektor Departamentu Narodowych Instytucji Kultury w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, członek komisji konkursowej, Joanna Wnuk-Nazarowa – dyrektor naczelna i artystyczna Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, członkini komisji konkursowej, Dorota Kozińska –  krytyk muzyczny, dziennikarka "Ruchu Muzycznego", Piotr Kamiński – muzykolog oraz Eva Maria Jensen – teoretyk muzyki, publicystka.
Zaprasza Adam Suprynowicz.
21 grudnia (piątek), godz. 16.00

Czytaj także

Warszawa świętuje 80. urodziny Wojciecha Kilara

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2012 13:47
Najbardziej znany jest z komponowania muzyki filmowej, ale sam ceni przede wszystkim swoje dzieła symfoniczne. Bywał też awangardzistą, fascynował się muzyką gór oraz sakralną.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co dalej z polskimi filharmoniami?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 10:30
Zapraszamy na rozmowę o ustawie sejmowej dotyczącej działalności kulturalnej oraz o Konkursach na dyrektorów w Filharmoniach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowak i Kaspszyk pokierują Filharmonią Narodową

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2012 16:12
Rozstrzygnięto konkurs na nowe władze Filharmonii Narodowej w Warszawie - powiedział IAR minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski.
rozwiń zwiń