REKLAMA

Claude Debussy w 150. rocznicę urodzin

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2012 12:24
Zagadki muzyczne związane w twórczością jednego z największych kompozytorów francuskich. Zapraszamy do udziału, do wygrania interesujące płyty!
Calude Debussy, ok. 1908
Calude Debussy, ok. 1908Foto: Nadar/Wikimedia/domena publiczna

"Muzyk genialny, który miał czoło psa indochińskiego, bojaźń bliźniego, spojrzenie płomienne i głos lekko zaspany. Jego jedzenie polegało, ogólnie rzecz biorąc na mocno wysmażonym jajku przyozdobionym w kawałek wątroby lub nerki w sosie. Debussy pogryzał wiórki frytek, przeznaczone w barach do podniecania pragnienia, palił małe papierosy Orient, dmuchał swoim nosem, rzucał jedną czy dwie cierpkie uwagi, po czym wychodził pod rozgwieżdżone niebo z wysuniętym czołem i facjatą" - tak spotkania z Debussym wspomniał Léon Daudet.
W "Ćwiczeniach z myślenia" nie będziemy pytać o kulinarne upodobania Debussy'ego, ale przede wszystkim o jego twórczość. Gościem i ekspertem będzie dyrygent Wojciech Michniewski.
Specjalne zagadki dla Państwa przygotowali też surowi sędziowie Płytowego Trybunału – Karol Radziwonowicz i Kacper Miklaszewski.
Do wygrania płyty ufundowane przez UNIVERSAL MUSIC POLSKA Sp. z o.o.: Debussy – Pierre-Laurent Aimard oraz Clair De Lune Debussy Favourites.

Telefon do studia (22) 645 22 22.

//

Zapraszam 
Agata Kwiecińska

26 sierpnia (niedziela), godz. 12.00

Czytaj także

Sergiu Celibidache w 100. rocznicę urodzin

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2012 17:13
28 czerwca 1912 roku w rumuńskim mieście Roman urodził się jeden z najsłynniejszych dyrygentów ubiegłego stulecia, muzyk-filozof, zamieniający koncert w niezwykłe przeżycie duchowe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

150. rocznica urodzin Claude'a Debussy'ego

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 00:37
Z tej okazji zapraszamy do wysłuchania dwóch koncertów z Festiwalu BBC Proms w Londynie, podczas których zagrano również dzieła francuskiego mistrza.
rozwiń zwiń