Ucieczka z państwa Kimów. Opowieść z innego świata

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 14:40
- Chciałam poznać odpowiedzi. Przekroczenie granicy zupełnie zmieniło moje życie - powiedziała w rozmowie z radiową Dwójką Hyeonseo Lee, która uciekła z Korei Północnej.
Audio
  • Hyeonseo Lee o życiu w Korei Północnej (Notatnik Dwójki)
Fragment okładki książki Dziewczyna o siedmiu imionach
Fragment okładki książki "Dziewczyna o siedmiu imionach"Foto: wyd. Prószyński i S-ka/mat. promocyjne

W księgarniach można już kupić "Dziewczynę o siedmiu imionach". To biografia Hyeonseo Lee, która w wieku 17 lat uciekła ze swej ojczyzny - Korei Północnej. Dziś mieszka w Korei Południowej. Jest aktywistką.

- Jeśli się nie posmakowało wolności, nie wiedziało nic o reszcie świata, to można było mieć wrażenie, że Korea Północna to najnormalniejsze miejsce na Ziemi. Wierzyłam raczej, że inni mają gorzej, a my prowadzimy najszczęśliwsze życie ze wszystkich - wyjaśniła Koreanka w rozmowie z Kamilem Radomskim.

W audycji "Notatnik Dwójki" Lee opowiedziała o życiu codziennym w państwie Kimów, wydarzeniach, które doprowadziły do tego, że zdecydowała się uciec z Korei Północnej oraz o następstwach tej decyzji.

***

Tytuł audycji: Notatnik Dwójki 

Prowadził: Kamil Radomski

Data emisji: 21.09.2015

Godzina emisji: 13.00

kk/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Korea Północna: wybranka Kim Dzong Una pokazała się publicznie. Tak wygląda Ri Sol Dzu

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 11:58
Pierwsza Dama Korei Północnej Ri Sol Dzu, która niezwykle rzadko pokazuje się publicznie, wzięła udział w uroczystościach związanych z rocznicą urodzin założyciela komunistycznego państwa Kim Ir Sena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W Pjongjangu żyje się jak w akwarium" - relacja nauczycielki angielskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 18:21
Zamknięta granica nie kończyła się na 38. równoleżniku, była wszędzie, w sercu każdego człowieka, blokowała przeszłość i dławiła przyszłość - pisze Suki Kim w książce "Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit".
rozwiń zwiń