X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezrealizowany scenariusz dla Wajdy w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 15:00
W 1986 roku scenariusz Włodzimierza Boleckiego "Po przerwie" został odesłany do szuflady jako "antypaństwowy". Teraz powraca - jako słuchowisko - na antenie Dwójki.
Audio
Historia w słuchowisku Po przerwie rozgrywa się w połowie lat osiemdziesiątych. Zwolniony z internowania bohater wyjeżdża na prowincję i tam dostrzega, jak daleko odeszli od siebie ludzie do niedawna bardzo bliscy, jak staja się sobie obcy
Historia w słuchowisku "Po przerwie" rozgrywa się w połowie lat osiemdziesiątych. Zwolniony z internowania bohater wyjeżdża na prowincję i tam dostrzega, jak daleko odeszli od siebie ludzie do niedawna bardzo bliscy, jak staja się sobie obcyFoto: Glow Images/East News

- Urzędnicy w ministerstwie kultury nie byli w stanie zakwestionować żadnego fragmentu mojego tekstu. Uznali jednak, że jeśli film wyreżyseruje Andrzej Wajda, to będzie on od początku do końca antypaństwowy - wspominał Włodzimierz Bolecki.

"Po przerwie" to historia internowanego działacza Solidarności, który po zwolnieniu próbuje odnaleźć się w rzeczywistości lat 80. Autor podkreśla jednak uniwersalny charakter opowieści wynikający między innymi z aktualnego wciąż "egzystencjalnego doświadczenia Solidarności".

Włodzimierz Bolecki zadaje jednocześnie trudne pytanie, dlaczego 10-milionowy ruch społeczny nie zdołał obalić komunizmu...

***

Tytuł audycji: Notatnik Dwójki

Prowadzi: Monika Pilch

Goście: Włodzimierz Bolecki (autor słuchowiska), Janusz Zaorski (reżyser słuchowiska), Mariusz Bonaszewski, Dorota Landowska, Kazimierz Kaczor (aktorzy występujący w słuchowisku)

Data emisji: 1.10.2015

Godzina emisji: 13.00

*

Premiera słuchowska w audycji "Wieczór ze słuchowiskiem" w sobotę (3.10) w godz. 21.30-23.00.

mm/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co ukrywał Gustaw Herling-Grudziński?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 22:00
– O życiu pisarza wiemy niewiele, szczególnie o jego dzieciństwie i młodości. Poważnym kłopotem dla biografów jest nawet miejsce jego urodzenia – mówił w Dwójce prof. Włodzimierz Bolecki, znawca twórczości i biografii Herlinga-Grudzińskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Mackiewicz: bolszewizm nie uznaje prawdy

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2015 12:40
- Ten pisarz już w latach 30. XX w. zrozumiał podstawowe instrumenty propagandy sowieckiej – mówił w Dwójce prof. Włodzimierz Bolecki, omawiając nowo wydane książki Mackiewicza: "Tajemnica żółtej willi" oraz "Wieszać czy nie wieszać".
rozwiń zwiń