REKLAMA

"Oby wszyscy tak milczeli o Bogu"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2015 14:00
Przez kilka lat czuła się zraniona przez Tischnera. Żałobę po nim przeżywała lat piętnaście. Teraz opublikowała zapis niezwykłego spotkania z 1993 roku.
Audio
  • Spotkanie z Anną Karoń-Ostrowska, autorką książki "Oby wszyscy tak milczeli o Bogu" (Notatnik Dwójki)
okładka książki
okładka książkiFoto: mat. promocyjne

- Wszyscy mieli wrażenie, że Tischner jest łatwym, przyjemnym rozmówcą. I tak było w sytuacjach konwersacji dziennikarskiej czy towarzyskiej - opowiadała dr Anna Karoń-Ostrowska, autorka książki "Oby wszyscy tak milczeli o Bogu". - Ale ja byłam jego studentką przez wiele lat. Przede mną nie mógł się ukryć za swoją błyskotliwością ani dowcipem. Czasami go to męczyło, a czasami wkurzało - wspominała rozmowy przeprowadzone zimą 1993 roku.

Do opublikowania książki doszło jednak dopiero na przełomie stuleci, a jej właściwa autorska wersja pojawiła się dopiero teraz. Dlaczego Anna Karoń-Ostrowska odłożyła nagrania rozmów na półkę i dlaczego po latach była zaskoczona ich zawartością?

***

Tytuł audycji: Notatnik Dwójki 

Prowadzi: Joanna Szwedowska

Gość: Anna Karoń-Ostrowska (autorka książki "Oby wszyscy tak milczeli o Bogu")

Data emisji: 29.10.2015

Godzina emisji: 13.00

mm/mc

Czytaj także

Młodzieńczy dziennik

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 11:00
– Jego pierwszym pragnieniem było zostać pisarzem. Stopniowo jednak widzimy, jak to ewoluuje – opowiadał w Dwójce o zapiskach nastoletniego Józefa Tischnera Wojciech Bonowicz, redaktor książki "Dziennik 1944-1949. Niewielkie pomieszanie klepek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tischner: świat jest boski, a dziewczęta są nasze

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 21:00
Tak słynny filozof i duszpasterz odpowiedział kiedyś na zaczepne pytanie Witolda Beresia, czy Bóg istnieje. Po latach prowokator poświęcił księdzu Tischnerowi książkę.
rozwiń zwiń