X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Uprawiał swój święty teatr". Wspominamy o. Jana Górę

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 09:00
– Nie był showmanem. On uprawiał sztukę totalną. Każdy człowiek, którego spotykał, był dla niego deską sceniczną – mówił Jan Grzegorczyk o teatralnym rysie duszpasterzowania ojca Jana Góry.
Audio
  • Wspomnienia o ojcu Janie Górze (Notatnik Dwójki)
Ojciec Jan Góra, m.in. twórca dorocznych spotkań młodzieży w Lednicy, zmarł 21 grudnia 2015 roku w Poznaniu
Ojciec Jan Góra, m.in. twórca dorocznych spotkań młodzieży w Lednicy, zmarł 21 grudnia 2015 roku w Poznaniu Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Do zakonu wstąpił w pełnej konspiracji. O decyzji nie wiedzieli nawet najbliżsi. – Bał się, że ktoś go zablokuje. Dla niepoznaki złożył nawet papiery na prawo na UJ. I zdawał – opowiadał Jan Grzegorczyk.

Później był etap fascynacji pisarstwem (za swoją pierwszą książkę "Mój dom" dostał prestiżową Nagrodę Kościelskich). Ojcu Górze, ku jemu niezadowoleniu, nakazano jednak rozpoczęcie pracy duszpasterskiej. Wtedy, jak się okazało, dokonało się jego "pierwsze nawrócenie".

***

Tytuł audycji: "Notatnik Dwójki"

Przygotowała: Monika Pilch

Goście: Agnieszka Chrostowska i Bartłomiej Dobrzyński (Stowarzyszenie Lednica 2000), ojcowie dominikanie Nikodem Brzózy i Maciej Soszyński, Jan Grzegorczyk (autor książek biograficznych o ojcu Górze) oraz Paweł Woldan (reżyser spektaklu "Góra Góry" oraz filmu dokumentalnego "Ojciec Góra")

Data emisji: 6.01.2016

Godzina emisji: 13.00

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co nam zostawił o. Jan Góra?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2015 11:00
Każdego roku w spotkaniach młodych Lednica 2000 uczestniczy od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. pielgrzymów z Polski i zagranicy.
rozwiń zwiń