X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Listy: Heidegger – Arendt

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 10:22
O korespondencji dwojga niemieckich intelektualistów, o więzi, jaka ich łączyła, rozmawialiśmy w poniedziałkowym "Notatniku Dwójki".
Audio
Listy: Heidegger  Arendt
Foto: sxc.hu/public domain

"Droga panno Arendt!
Jeszcze dziś wieczór muszę przyjść do Pani, aby przemówić do Pani serca.
Wszystko między nami powinno być proste, jasne i czyste. Jedynie wtedy będziemy godni daru naszego spotkania..." - pisał Martin Heidegger.
Lata 1925 i 1975 to daty graniczne historii Hannah Arendt i Martina Heideggera. Prowadzona przez pięćdziesiąt lat korespondencja tych dwojga myślicieli to świadectwo niezwykłego związku o charakterze nie tylko intelektualnym i duchowym, lecz także uczuciowym. Korespondencję rozpoczął w 1925 roku profesor Uniwersytetu w Marburgu do 18-letniej studentki pierwszego roku. Ostatni list nosi datę 30 lica 1975 roku i zawiera zaproszenie Heideggera. Umawiają się na spotkanie, które nie doszło do skutku. Arendt umiera 4 grudnia 1975 roku w Nowym Jorku. Starszy o siedemnaście lat Heidegger zmarł pięć miesięcy później, 26 maja 1976 roku.
O znajomości dwojga niemieckich intelektualistów rozmawiałam z tłumaczką korespondencji Sławą Lisiecką oraz z dr Pauliną Sosnowską. Wspomnieliśmy również spotkanie, jakie odbyło się w Teatrze Polskim w Warszawie 12 kwietnia br. – listy niemieckich intelektualistów czytali Małgorzata Lipmann i Jerzy Schejbal.
Audycję przygotowała Monika Pilch.
16 kwietnia (poniedziałek)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co zrobić z diabłem po śmierci Boga?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2012 09:31
- Wątek faustowski to jeden z najważniejszych nurtów europejskiej kultury – zaznaczył prof. Zbigniew Mikołejko. - Początków można się doszukiwać w średniowiecznej historii o Teofilu, potem mamy Marlowe'a, Goethego, Manna. Istnieją też Faustowie ukryci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kafka, jakiego nie znamy

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 16:45
Listy autora "Procesu" do rodziny i przyjaciół oraz szkice filozoficzne poświęcone jego twórczości. Ponadto: Moskwa w "Zeszytach literackich".
rozwiń zwiń