X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co wspólnego mają emeryci, imigranci i teatr?

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2012 13:38
Można się było o tym przekonać na pewnej wyjątkowej scenie warszawskiego Targówka.
Audio
Przywiozę tu swoje podwórko
"Przywiozę tu swoje podwórko" Foto: Łukasz Kupka

"Przywiozę tu swoje podwórko" to projekt teatralny, będący rezultatem pracy warsztatowej z imigrantami i uchodźcami mieszkającymi w Warszawie, ale też z seniorami z dzielnicy Targówek. Prawdziwe historie trafiły w "prawdziwe miejsca". Premiera przedstawienia odbyła się bowiem na ulicach Warszawy.

"Przywiozę
"Przywiozę tu swoje podwórko", fot. Łukasz Kupka

Wszystko zaczęło się od projektu "Azyl Warszawa" fundacji Strefa WolnoSłowa. To dwa miesiące wielokulturowego warsztatu teatralnego, angażującego osoby w różnym wieku i pochodzące z różnych kultur. W spektakl wieńczący zajęcia zaangażowało się około 40 aktorów-amatorów.

Jak udało się stworzyć ten oryginalny zespół teatralny, tłumaczyła w radiowej Dwójce reżyser Alicja Borkowska z fundacji Strefa WolnoSłowa. - Jesteśmy nastawieni na działania teatralne, ale i takie z pogranicza innych sztuk. Zależało nam na zaangażowaniu osób niezwiązanych profesjonalnie ze sceną. Ważne jest też, że jesteśmy nastawieni na dialog międzykulturowy. Zaczynamy warsztaty od ćwiczeń z ruchu, improwizacji, dialogów, monologów. Dużo jest pracy skoncentrowanej na integracji grupy. To ważne, bo większość uczestników nigdy zawodowo nie miała z teatrem nic wspólnego - mówiła Alicja Borkowska.

W trakcie warsztatów improwizacje słowne i ruchowe stały się podstawą do stworzenia przedstawienia opartego na tekście Italo Calvino pt. "Niewidzialne miasta" oraz na prawdziwych historiach uczestników projektu.

"Przywiozę
"Przywiozę tu swoje podwórko", fot. Łukasz Kupka

Do wysłuchania realcji z przedstawienia i rozmów z jego uczestnikami zaprasza Monika Pilch.

(ei)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od Edynburga po Warszawę

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 14:13
Wieści z Festiwalu Edynburskiego, warszawskiej Królikarni oraz z festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń