X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Od Edynburga po Warszawę

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 14:13
Wieści z Festiwalu Edynburskiego, warszawskiej Królikarni oraz z festiwalu "Chopin i jego Europa".
Audio
Fragm. plakatu
Fragm. plakatu Foto: mat. prasowe

Walery Giergiew zakochał się w symfonice Szymanowskiego i chce ją grać na całym świecie oraz zarejestrować na płytach. Na razie poprowadził koncerty w ramach Festiwalu Edynburskiego, który zrecenzował Jacek Hawryluk. - Po raz pierwszy zachodnia orkiestra wykonała wszystkie cztery symfonie Karola Szymanowskiego. To było niezwykłe wydarzenie, bo Szymanowski cały czas jest kompozytorem odkrywanym - mówił w radiowej Dwójce Hawryluk.

Zdecydowanie mniej od Szymanowskiego znaną postacią międzywojnia była Sara Lipska: żyjąca w cieniu Xawerego Dunikowskiego jego partnerka i muza – ale też uwielbiana w artystycznym świecie Paryża rzeźbiarka, projektantka mody i malarka. Warszawska Królikarnia otworzyła właśnie pierwszą w Polsce obszerną wystawę monograficzną tej artystki. - W literaturze funkcjonuje ona głównie jako muza Xawerego Dunikowskiego, a nie jako samodzielna artystka. A ona była tak wszechstronna, że warto ja wydobyć z cienia tego wielkiego artysty. Tym bardziej, że była bardzo skromną osobą - mówi kuratorka wystawy "Sara Lipska. W cieniu mistrza" Ewa Ziębińska.

W audycji "Wybieram Dwójkę" także relacja z wielokulturowych warsztatów teatralnych na warszawskim Targówku. - Wyszliśmy z założenia, że w Polsce i w Warszawie za mało jest miejsc, w których cudzoziemcy mogą spotykać się z Polakami - mówiła reżyser Alicja Borkowska. Fragmenty przedstawienia "Przywiozę tu swoje podwórko" i rozmowy z aktorami-imigrantami w relacji Bartosza Panka. 

Gościem dwójkowej audycji była też gwiazda wieczoru na festiwalu Chopin i jego Europa – Edna Stern. Z artystką rozmawiała Klaudia Baranowska.

Na audycję zaprasza Adam Suprynowicz.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jonathan Mills zaprasza do Edynburga

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 11:40
W Dwójce gościł dyrektor Międzynarodowego Festiwalu w Edynburgu, jednej z najstarszych i najważniejszych imprez kulturalnych w Europie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystian Lupa: Edynburg magiczny, ludyczny, absurdalny

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 10:24
Piękne miasto w Szkocji jest mekką dla wszelkiej maści artystów oraz dla tych, dla których sztuka jest jak narkotyk.
rozwiń zwiń