Co kryją tajne wnętrza Pałacu Kultury?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2015 10:00
- Ten budynek żyje własnym życiem - mówił w Dwójce fotograf Jacek Fota, który przygotowuje album na 60. urodziny warszawskiego Pałacu.
Audio
  • Jacek Fota o albumie z fotografiami wnętrz Pałacu Kultury (Poranek Dwójki)
Członkowie Chóru Aleksandrowa przez Pałacem Kultury i Nauki
Członkowie Chóru Aleksandrowa przez Pałacem Kultury i NaukiFoto: Jacek Fota/ Anzenberger Agency

Jacek Fota jako pierwszy fotograf w Polsce uzyskał dostęp do wszystkich zakamarków budynku. W trakcie dwóch lat pracy powstał materiał, który w czerwcu ukaże się w formie książki fotograficznej. Jej autor opowiadał, że skupił się na podskórnej tkance Pałacu. - Nie chciałem powielać klisz na temat tej budowli. Mam tylko jedno zdjęcie z widokiem Pałacu z zewnątrz. Tego jednego ujęcia szukałem przez kilka tygodniu - opowiadał gość "Poranka Dwójki".

Jacek Fota dodawał, że tematem pałacu zainteresował się w 2013 roku po obejrzeniu klipu do pewnej piosenki. Dziś jego stosunek do tej budowli jest na tyle silny, że wytatuował sobie jej element na ramieniu.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Jacek Fota (fotograf)

Data emisji: 6.05

Godzina emisji: 8.35

mm/mc

Czytaj także

Warszawa Siemaszki. Fotograficzna podróż w czasie

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 18:56
Dzięki Zbyszkowi Siemaszce, zmarłemu niedawno nestorowi polskiego fotoreportażu, możemy oglądać stolicę, jakiej dziś już nie ma.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marek Karewicz. Rok życia za jedną fotografię Milesa

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 12:00
- Miles Davis pozwolił się fotografować 3 minuty i odwrócił się tyłem do publiczności Jazz Jamboree - wspominał znakomity fotograf. W takich warunkach powstało jedno z najlepszych zdjęć "boga jazzu"...
rozwiń zwiń