X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawa Siemaszki. Fotograficzna podróż w czasie

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 18:56
Dzięki Zbyszkowi Siemaszce, zmarłemu niedawno nestorowi polskiego fotoreportażu, możemy oglądać stolicę, jakiej dziś już nie ma.
Audio
  • Rozmowa o twórczości Zbigniewa Siemaszki i jego sztuce fotografowania (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Zbyszek Siemaszko potrafił długo czekać na odpowiednie warunki, by zrobić zdjęcie. Jego kadry to często małe dzieła sztuki. Na zdj. peron stacji kolejowej Warszawa-Powiśle, 1963.
Zbyszek Siemaszko potrafił długo czekać na odpowiednie warunki, by zrobić zdjęcie. Jego kadry to często małe dzieła sztuki. Na zdj. peron stacji kolejowej Warszawa-Powiśle, 1963.Foto: Zbigniew Siemaszko/Narodowe Archiwum Cyfrowe

Warszawa z lat 50. czy 60. Bez reklam, bez architektonicznego bałaganu, z budynkami, które już nie istnieją, albo które dawno straciły swój pierwotny czar. Taką stolicę możemy odkryć w wydanym przez Narodowe Archiwum Cyfrowe albumie ze zdjęciami Zbyszka Siemaszki. Publikacja ta była punktem wyjścia do rozmowy o zmarłym 4 marca tego roku mistrzu fotografii.

Goście audycji opowiadali zarówno o twórczości, nie tylko tej "stołecznej", Siemaszki ("najciekawsza na jego zdjęciach jest codzienność"), jak i o jego warsztacie pracy. Jak się okazuje, można połączyć wysmakowane piękno z brakiem kiczu. A na dobry moment, by zrobić zdjęcie, warto czasem czekać kilka miesięcy.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Prowadził: Dawid Dziedziczak

Goście: syn Zbyszka Siemaszki - Maciej - oraz wnuk Filip (koontynuują rodzinną tradycję fotograficzną), Bartłomiej Kuczyński i Katarzyna Kalisz (współtwórcy albumu "Warszawa Siemaszki")

Data emisji: 2.04.2015

Godzina emisji: 15.00

jp/mg

Neon
Neon baru "Praha" przy Al. Jerozolimskich 11, między 1961 a 1964. Zbigniew Siemaszko/Narodowe Archiwum Cyfrowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aparat jako narzędzie przemocy

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 22:00
- Wiele z tych pięknych zdjęć posłużyło agentom SB do represjonowania ujętych na nich postaci - o wystawie "Jak fotografować?" mówił w Dwójce Tomasz Stempowski z IPN.
rozwiń zwiń