X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rozpad ZSRR w reportażach Swietłany Aleksijewicz

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 13:00
– Zwykli ludzie doznali wstrząsu po upadku Związku Radzieckiego – mówiła Swietłana Aleksijewicz, autorka książki "Czasy secondhand. Koniec czerwonego człowieka".
Audio
  • Swietłana Aleksijewicz i Martin Pollack o książce "Czasy secondhand. Koniec czerwonego człowieka" (Wybieram Dwójkę)
Książka Swietłany Aleksijewicz jest nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2014 (zdj. ilustracyjne)
Książka Swietłany Aleksijewicz jest nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2014 (zdj. ilustracyjne)Foto: Sergey Rodovnichenko/flickr/cc

Białoruska pisarka przygląda się ludzkim historiom w momencie gwałtownej przemiany, której prości obywatele państw bloku wschodniego nie mogli przewidzieć. Przez lata wpajano im pewien obraz świata, który z dnia na dzień okazał się bezwartościowy. – Rozpad Związku Radzieckiego w sposób dosłowny przenosi się w mojej książce na rozpad człowieka – powiedziała Swietłana Aleksijewicz.

Autorka książki mówiła w Dwójce, dlaczego "czerwony człowiek" był przed pierestrojką przekonany o swojej doskonałości, a także tłumaczyła, skąd bierze się dzisiejsza agresja ludzi na postsowieckiej ziemi i co z tym wszystkim wspólnego ma reżim Władimira Putina.

***

Materiał przygotowała: Monika Pilch

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Goście: Swietłana Aleksijewicz (białoruska pisarka), Martin Pollack (austriacki pisarz, dziennikarz i tłumacz literatury polskiej)

Data emisji: 14.05.2015

Godzina emisji: 16.40

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Usypać góry. Historie z Polesia

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2015 19:00
To wciągająca opowieść o krainie, w której żyli obok siebie Polacy, Litwini, Białorusini i Żydzi. Ale też „tutejsi” – Poleszucy, dla których ojczyzna to nie historia czy polityka, ale miejsce człowieka w kosmosie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tłumy i kolejki, czyli korespondenci na wojnie

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2015 23:10
– Dziennikarzy na wojnach przybywa. W Iraku i Afganistanie pod nogami żołnierzy pałętało się ich kilka tysięcy – mówiła reportażystka Miłada Jędrysik, autorka książki "Inny front".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trauma jest dziedziczna. "Mała zagłada" Anny Janko

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 11:00
– Naukowcy potwierdzają, że dziedziczy się blizny po rodzicach – mówiła Anna Janko, autorka książki "Mała zagłada", którą ogłoszono Warszawską Premierą Literacką miesiąca marca.
rozwiń zwiń