X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

K jak Kapela ze Wsi Warszawa, Kwadrofonik, Kilar... Kolberg!

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 23:00
W dniach 12-14 lutego, w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu odbywa się druga edycja Festiwalu Kontrolowanego.
Audio
  • Piotr Gliński z Kapeli ze Wsi Warszawa o II Festiwalu K.K.K. Kontrolowany Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu (Poranek Dwójki)
Oskar Kolberg - ilustracja w książce Oskara Kolberga Przemyskie: zarys etnograficzny (1891), Biblioteka Narodowa w Warszawie, polona.pl
Oskar Kolberg - ilustracja w książce "Oskara Kolberga Przemyskie: zarys etnograficzny" (1891), Biblioteka Narodowa w Warszawie, polona.plFoto: Biblioteka Narodowa w Warszawie, polona.pl/Domena publiczna

Nazwa związana jest z zeszłorocznym festiwalem, który poświęcony był Witoldowi Lutosławskiemu i za sprawą aprobaty MKiDN został włączony w program oficjalnych obchodów Roku Lutosławskiego. Tym razem, z okazji Roku Kolbergowskiego, wszystkie wydarzenia odnosić się będą do ludowej tradycji, ukazując w formie koncertów, wykładów i warsztatów jej współczesne reinterpretacje. Trzy dni i trzy litery „K”: Kwadrofonik - Kapela ze Wsi Warszawa - Kilar. Trzy litery „K”, jak Kolberg.

/

 

Bieżąca edycja Festiwalu Kontrolowanego, poza prezentacją autentycznej muzyki ludowej, głównie regionu Radomszczyzny (w wykonaniu Śpiewaczek z Gałek Rusinowskich oraz Tria Macieja Żurka), ukaże różnorodność inspiracji, jakie tradycja muzyczna daje współczesnym artystom. Gościć będziemy zespoły Kwadrofonik oraz Kapela ze Wsi Warszawa – artystów uznanych i utytułowanych, specjalizujących się w reinterpretacji muzyki źródeł. Ponadto Orkiestra Symfoniczna ZSM zaprezentuje dzieła jednego z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów, sięgającego często po inspiracje tradycją – Wojciecha Kilara.

 

Pierwszy dzień Festiwalu sięgnie do autentycznych źródeł muzyki ludowej, a to za sprawą Tria Macieja Żurka oraz Zespołu Śpiewaczego „Gałcunecki” z podradomskich Gałek Rusinowskich. Tego samego wieczoru tradycyjna muzyka Mazowsza zabrzmi w wielobarwnych interpretacjach kwartetu Kwadrofonik. Drugiego dnia odbędzie się specjalny koncert, podczas którego na jednej scenie razem z Kapelą ze Wsi Warszawa wystąpi Grupa OFF Harnam. Będzie to szczególny i wyjątkowy projekt, łączący żywioł interpretacyjny muzyków Kapeli z dynamiką ruchu zespołu tanecznego. Wśród głównych założeń Festiwalu podstawowe miejsce ma element edukacyjny. Stąd poza warsztatami i wykładami, ostatni wieczór koncertowy zarezerwowany będzie dla młodych artystów i ich interpretacji. W pierwszej części uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych wykonają utwory nagrodzone w I Kontrolowanym Konkursie Kompozytorskim na utwór kameralny dla dzieci, który ogłoszony został podczas poprzedniej edycji Festiwalu i miał swoje rozstrzygnięcie w październiku zeszłego roku. Ponadto zaprezentowane zostaną twórcze dokonania młodych muzyków – układy rytmiczne, kompozycje i improwizacje. Druga część koncertu poświęcona będzie twórczości Wojciecha Kilara, jako jednego z nielicznych twórców muzyki koncertowej tak wyraźnie i jednoznacznie nawiązującego do ludowej tradycji. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna ZSM pod dyrekcją Przemysława Zycha, a szczególnym wydarzeniem będzie z pewnością wykonanie jednego z arcydzieł polskiej muzyki XX wieku – poematu symfonicznego „Krzesany”.

Szczegóły na stronie internetowej: www.festiwalkontrolowany.pl oraz na oficjalnym profilu Festiwalu na Facebooku.

materiał promocyjne /mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oskar Kolberg wraca pod strzechy

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 09:30
- Z badań wynika, że tylko 8 procent Polaków rozpoznaje nazwisko tego badacza. Głównym celem Roku Oskara Kolberga jest więc przypomnienie jego sylwetki i wielkiego dorobku - mówił Andrzej Kosowski, dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca, zapowiadając obchody rocznicy 200. urodzin wybitnego etnografa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oskar Kolberg będzie nawet w Twoim telefonie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 18:00
- Ponad 90 procent Polaków nie zna tej postaci lub uważa, że to współczesny aktor, reżyser lub noblista. Państwo powinno podjąć natychmiastowe działania w dziedzinie edukacji kulturalnej - mówił minister kultury Bogdan Zdrojewski na konferencji prasowej inaugurującej Rok Kolberga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok Oskara Kolberga. Kronikarz pieśni, jakiego nie znał świat

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 20:58
Ołówek, kartka papieru z pięciolinią i żywe wykonanie tradycyjnej pieśni. Z takim arsenałem w XIX wieku polski etnograf, folklorysta i kompozytor Oskar Kolberg realizował projekt badań i zapisywania muzyki tradycyjnej na skalę, o jaką trudno dziś, mimo nieograniczonego dostępu do techniki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolberg dla Opolszczyzny

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 15:30
- Chcemy dotrzeć do młodzieży uczącej się w szkołach muzycznych. Ona właściwie nie zna muzyki ludowej. Próbujemy coś w tej sprawie zmienić - mówił w Dwójce Jacek Mielcarek, który zapraszał na "Kolbergiadę w Opolu".
rozwiń zwiń