X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dla kogo Nagroda im. Oskara Kolberga? Zobacz na żywo!

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 15:11
Dziś nastąpi oficjalne zakończenie Roku Kolberga w Polsce. W trakcie specjalnej uroczystości zostaną wręczone nagrody "Za zasługi dla kultury ludowej”. Transmisja z tego wydarzenia na naszej stronie.
Podsumowanie Roku Kolberga (Oskar Kolberg na zdjęciu) planowane jest w lutym 2015 roku, gdyż szereg działań związanych z jubileuszem 200. rocznicy urodzin etnografa ciągle trwa.
Podsumowanie Roku Kolberga (Oskar Kolberg na zdjęciu) planowane jest w lutym 2015 roku, gdyż szereg działań związanych z jubileuszem 200. rocznicy urodzin etnografa ciągle trwa.Foto: O. Kolberg, druk wg Stachiewicza, ze zbiorów Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, za zgodą IMIT

Uroczystość wręczenia Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”

Uroczystości zamknięcia Roku Kolberga rozpoczną się w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie już godz. 12.00. Po raz 39. wręczona zostanie Nagroda im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej” wybitnym przedstawicielom środowiska kultury tradycyjnej.
Laureatami 39. edycji Nagrody zostali:
- Mieczysław Gaja , rzeźbiarz ludowy, Łuków, woj. lubelskie
- Jan Jurek , garncarz z ośrodka garncarskiego w Medyni Głogowskiej, woj. podkarpackie
- Jan Kania , muzykant-harmonista, choreograf, animator kultury kurpiowskiej, Lipniki, Kurpie Zielone, woj. mazowieckie
- Jerzy Walkusz , wykonawca instrumentów ludowych i rekwizytów obrzędowych, rzeźbiarz, kowal, animator kultury kaszubskiej, Hopowo, Kaszuby, woj. pomorskie
- Barbara Krajewska , poetka ludowa, Iwany, gm. Janowiec Kościelny, woj. warmińsko-mazurskie
- Kapela Rodzinna Trebuniów-Tutków , Zakopane, Podhale, woj. małopolskie
- Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Boczki Chełmońskie” , Boczki Chełmońskie, gm. Kocierzew Południowy, Łowickie, woj. łódzkie
- Zespół "Oldrzychowice" z Oldrzychowic , Oldřichowice, Zaolzie, Republika Czeska
- Maria Baliszewska , etnomuzykolog, dokumentatorka i popularyzatorka kultury ludowej, dziennikarka Polskiego Radia, Radiowego Centrum Kultury Ludowej, Warszawa
- Anatol Kocyłowski , choreograf i pedagog, popularyzator polskich tańców regionalnych i narodowych, Kraków
- Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich , Wdzydze Kiszewskie, Kaszuby, woj. pomorskie
"Polskie Radio Rzeszów" - Rozgłośnia Regionalna w Rzeszowie , Spółka Akcyjna, Rzeszów, woj. podkarpackie
Nagroda przyznawana jest przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Małgorzatę Omilanowską. Uroczystość połączona będzie z wręczeniem medali Zasłużony Kulturze "Gloria Artis" przyznanych w Roku Oskara Kolberga.
Nagroda im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej” przyznawana jest od 1974 roku. Od początku miała rangę wyróżnienia ogólnopolskiego i najważniejszego w dziedzinie kultury ludowej.

Fundatorami nagród są Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacja "Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego. Organizatorem tegorocznej edycji nagrody są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Instytut Muzyki i Tańca, Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze oraz Program 2 Polskiego Radia.
W drugiej części uroczystości odbędzie się spektakl „Orszak weselny/Żałobny rapsod” w reżyserii Darka Błaszczyka, według scenariusza Jacka Hałasa i Darka Błaszczyka. W spektaklu wystąpią Zespół Śpiewaczy "Jarzębina” z Kocudzy, Męski Zespół Śpiewaczy z Godziszowa, Zespół „Tęgie Chłopy” ze Stanisławem Witkowskim, Orkiestra Dęta ze Zdziłowic, „Brodacze” ze Sławatycz oraz Jacek Hałas, który jest również autorem opracowania muzycznego całego spektaklu.
O godz. 19.00 spektakl "Orszak weselny/Żałobny rapsod” zostanie powtórzony i otwarty dla publiczności. Spektakl będzie transmitowany "na żywo” na antenie Programu 2 Polskiego Radia.
Podsumowanie Roku Kolberga planowane jest w lutym 2015 roku, gdyż szereg działań związanych z jubileuszem 200. rocznicy urodzin etnografa ciągle trwa.

O.
O. Kolberg, druk wg Stachiewicza, ze zbiorów Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, za zgodą IMIT

materiały prasowe/bch/mm

Zobacz więcej na temat: Oskar Kolberg
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzięki szkołom tradycji wraca życie do wiejskich remiz

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 16:27
- Idea jest taka, że skoro bierzemy skądś muzykę, to próbujemy również ożywić miejsce, w którym żyją ludowi śpiewacy, tancerze, muzycy. To od nich czerpiemy wiedzę - o pomysłach na ożywienia kultury tradycyjnej opowiadał skrzypek Janusz Prusinowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gdyby Kolberg miał fonograf...", refleksja nad "Ludem" przez pryzmat nagrań

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 12:00
- Chcemy się zastanowić, na ile nagrania, które były robione ponad 100 lat po śmierci Kolberga, mogą rzucić światło na sposób czytania i interpretacji jego zapisków - mówił w Dwójce Jacek Jackowski z Instytutu Sztuki PAN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok Kolberga nie skończy się w grudniu

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 13:11
– Najgorszym rozwiązaniem byłoby odfajkowanie sukcesu Roku Kolberga i powrót do codzienności – mówił Andrzej Kosowski, dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolberg w tropikach i u stóp Himalajów

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2014 11:11
- W Azji i Afryce łączyłam polską muzykę ludową z lokalnymi utworami. Da się znaleźć wspólny mianownik - opowiadała w Dwójce Maria Pomianowska.
rozwiń zwiń