Festiwal Folkowy Euroradia w Estonii. Dwójka obecna

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2016 13:30
Tegoroczny Festiwal EBU odbywa się we współpracy z Viljandi Folk Music Festival. Polskie Radio reprezentuje zespół Sutari oraz dziennikarz Programu 2 Kuba Borysiak.
Zespół Sutari zdobył II nagrodę oraz nagrodę publiczności - Burzę Braw na XV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia Nowa Tradycja w 2012
Zespół Sutari zdobył II nagrodę oraz nagrodę publiczności - “Burzę Braw” na XV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia “Nowa Tradycja” w 2012Foto: Aleksandra Gronowska

Impreza odbywa się w dniach 28-31 lipca. Relacje z wydarzenia nadamy w sobotnim (30.07) "Poranku Dwójki" ok. godz. 8.35. Festiwalowi poświęcimy też środową (3.08) audycję "Źródła" o godz. 12.00.

Festiwal Folkowy Euroradia (EFF) został stworzony, by zaoferować europejskiej publiczności szansę na kontakt z muzyką nieco ambitniejszą i bardziej wartościową niż komercyjne piosenki pop dominujące w mediach. Wiąże się także z pomysłem na budowanie nowej Europy poprzez kontakt z tradycyjną muzyką, przez pogłębianie zbiorowej świadomości, kontakt ze źródłami, doświadczanie fascynującej sztuki twórczego dialogu. Festiwal jest platformą rozpowszechniania na całym świecie muzyki wiejskiej i miejskiej, odwołującej się do lokalnych tradycji. Odzwierciedla najważniejsze myśli Europejczyków w całej ich głębi: kim jesteśmy, skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy.

Jego organizacją zajmuje się Grupa Muzyki Folkowej Euroradia, (Euroradio Folk Music Group) licząca dziewięcioro członków, której przewodniczy Kuba Borysiak z Polskiego Radia.

Festiwal Folkowy Euroradia dał bezprecedensową okazję do występu ponad 2000 wykonawcom, którzy reprezentowali wiele tradycji z Europy, ale też innych kontynentów. Przez 37 lat EFF wędruje z kraju do kraju i jest znany publiczności nie tylko z bezpośrednich koncertów, ale także transmisji radiowych prezentowanych na całym świecie przez radiofonie będące członkami EBU.


Zobacz więcej na temat: EBU folk Kuba Borysiak

Czytaj także

Zobacz Kapelę Maliszów na Muzycznej Scenie Tradycji!

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 06:00
15 listopada w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana wystąpili laureaci drugiej nagrody festiwalu Nowa Tradycja 2014.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Górale z Polski i Gruzji na wspólnej płycie

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2016 13:00
– Bardzo szybko się zaprzyjaźniliśmy, bardzo szybko chcieliśmy razem zagrać. A gdy już zagraliśmy i zaśpiewaliśmy, wiedzieliśmy, że to się może udać – mówił Krzysztof Trebunia-Tutka o wspólnych nagraniach swojego zespołu i grupy Urmuli.
rozwiń zwiń