X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Natalia Gorbaniewska – wielka przyjaciółka Polski

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2014 20:44
Wybitna poetka, pisarka, dziennikarka, bohaterka ruchu dysydenckiego w ZSRR odeszła w listopadzie zeszłego roku. Będziemy ją wspominać w niedzielny wieczór.
Natalia Gorbaniewska
Natalia GorbaniewskaFoto: flickr/Lvovsky

W sierpniu 1968 roku wzięła udział - jako jedna z siedmiu osób - w demonstracji na Placu czerwonym w Moskwie w proteście przeciwko wkroczeniu wojsk sowieckich do Czechosłowacji. Została aresztowana, uwięziona, zamknięta w szpitalu psychiatrycznym. W 1975 roku wydalono ją ze Związku Radzieckiego. Osiadła w Paryżu.

Od 2005 roku miała polskie obywatelstwo. Jej pierwszym przekładem polskiej poezji był "Traktat poetycki" Czesława Miłosza. W audycji poetkę wspominać będą: redaktor naczelny portalu Polskieradio.pl - Andrzej Mietkowski oraz Leszek Szaruga, który pracował z Gorbaniewską w piśmie "Nowaja Polsza". Zaprasza Joanna Szwedowska.

2 listopada (niedziela), godz. 18.00-19.00

mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Natalia Gorbaniewska nie żyje. "Zazdrościła nam karnawału pierwszej Solidarności"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 15:24
Rosyjska poetka, dysydentka, dziennikarka, tłumaczka literatury polskiej, zmarła w piątek wieczorem w Paryżu. Natalię Gorbaniewską wspomina Andrzej Mietkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Gorbaniewska - wielka polonofilka

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 17:00
- Była bezkompromisowa i na wskroś uczciwa, także w wypowiadanych sądach, co nie zawsze musiało być miłe. Zapłaciła za to ogromną cenę w sferze prywatnej... - mówił Andrzej Mietkowski o zmarłej niedawno rosyjskiej poetce, dysydentce i dziennikarce. Natalię Gorbaniewską wspominaliśmy w "Notatniku Dwójki".
rozwiń zwiń