X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Młodzi wiolonczeliści zmierzyli się z Lutosławskim

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 10:00
Dwójka zrelacjonowała zmagania uczestników Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, a także transmitowała najważniejsze koncerty.
Audio
  • Konkurs Lutosławskiego – kopniak dla wiolonczelistów (Poranek Dwójki)
  • Relacja Piotra Wojciechowskiego z przebiegu przesłuchań I etapu X Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie (Poranek Dwójki)
Wiolonczela - temu instrumentowi Witold Lutosławski poświęcał szczególną uwagę, komponując nań dramatyczny Koncert oraz kilka dzieło solowych i kameralnych
Wiolonczela - temu instrumentowi Witold Lutosławski poświęcał szczególną uwagę, komponując nań dramatyczny Koncert oraz kilka dzieło solowych i kameralnychFoto: MichaelMaggs, lic. CC / wikipedia

Międzynarodowy Konkurs Wiolonczelowy im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie (5-12 lutego) jest pierwszym i jedynym tego typu konkursem w Polsce. Co istotne, górna granic wieku uczestników to 24 lata. Konkurs jest więc adresowany do studentów, artystów dopiero rozpoczynających karierę.

Program daje uczestnikom możliwość wyboru spośród najważniejszych i najbardziej reprezentatywnych utworów wiolonczelowych od baroku do muzyki współczesnej. W szczególności zawiera wszystkie utwory wiolonczelowe Witolda Lutosławskiego i daje uczestnikom - finalistom - wyjątkową szansę wykonania z orkiestrą jego Koncertu wiolonczelowego.

Dla słuchaczy Konkurs stanowi oczywiście okazję do spotkania z wybitnymi kompozycjami w znakomitych, często wirtuozowskich interpretacjach. Dwójka transmitowała koncert inauguracyjny (4 lutego), podczas którego utwory Giacinto Scelsiego, Agaty Zubel, György Ligetiego, Iannisa Xenakisa, Arvo Pärta, Benjamina Brittena i oczywiście Witolda Lutosławskiego zabrzmiały w interpretacji Chain Ensemble pod dyrekcją Andrzeja Bauera.

Oczywiście relacjonujemy dla Państwa konkursowe zmagania. O I etapie rozmawialiśmy w audycji "Wybieram Dwójkę" 9 lutego. II etap podsumowaliśmy natomiast w tej samej audycji (11 lutego).

Na antenie Dwójki wysłuchaliśmy też koncertu finałowego (12 lutego), a ze zwycięzcami Konkursu - Zuzanną Sosnowską i Maciejem Kułakowskim - spotkaliśmy się dzień później w "Poranku Dwójki".

mm/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rok Lutosławskiego wciąż trwa... w sieci

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015 19:40
- Ta wystawa będzie trwała tak długo, jak długo istniał będzie Google - mówiła Ewa Bogusz-Moore, współautorka wirtualnej ekspozycji "Lutosławski 1913-1994".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lutosławski mierzy się z Bachem i jedzie na Północ

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 14:00
- Nie zawsze pamięta się o fascynacji Lutosławskiego Skandynawią, w której odpoczywał i komponował - mówił Marcin Krajewski o programie jednego z koncertów XII Łańcucha.
rozwiń zwiń