"Czarodziejska góra". Koprodukcja Dwójki na festiwalu Malta

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 17:00
W audycji "Wybieram Dwójkę" zapraszaliśmy na operę według słynnej powieści Thomasa Manna. Spektakl w reżyserii Andrzeja Chyry zobaczymy w czerwcu w Poznaniu.
Audio
  • Relacja z przygotowań do spektaklu "Czarodziejska góra" w Poznaniu (Dwójka/Wybieram Dwójkę)
Andrzej Chyra, Paweł Mykietyn i Małgorzata Sikorska-Miszczuk, twórcy opery Czarodziejska góra przy pracy. Spektakl będzie można zobaczyć na Festiwalu Malta w Poznaniu już w ten piątek (26.04)
Andrzej Chyra, Paweł Mykietyn i Małgorzata Sikorska-Miszczuk, twórcy opery "Czarodziejska góra" przy pracy. Spektakl będzie można zobaczyć na Festiwalu Malta w Poznaniu już w ten piątek (26.04)Foto: Materiały prasowe

Maltańska opera "Czarodziejska góra" to widowisko produkowane przez cztery instytucje: Malta Festival Poznań, Opera Bałtycka w Gdańsku, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Program 2 Polskiego Radia. Libretto powstało w oparciu o słynną powieść Thomasa Manna opisującą intelektualne, emocjonalne i duchowe dojrzewanie Hansa Castorpa w sanatorium Berghof w Davos.

Odtwórcy głównych ról zapewniają, że praca nad spektaklem przebiega przyjemnie i sprawnie m.in. dzięki temu, że reżyser sam jest aktorem i szybko znajduje porozumienie z zespołem. Sporym wyzwaniem jest natomiast śpiewanie po... niemiecku i nie tylko!

Twórcami festiwalowej opery są: kompozytor Paweł Mykietyn, reżyser Andrzej Chyra, dramatopisarka Małgorzata Sikorska-Miszczuk oraz artysta sztuk wizualnych Mirosław Bałka.

Na operę "Czarodziejska góra" zapraszamy w dniach 26-28 czerwca do Auli Collegium Da Vinci w Poznaniu.

***

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Data emisji: 22.06.2015

Godzina emisji: 16.00

Materiał wyemitowano w audycji "Wybieram Dwójkę".

mg/mc

Czytaj także

Samotność w operze XXI w. Finał Projektu "P"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 18:00
- "Requiem dla ikony" w poruszający sposób pokazuje samotność Jacqueline Kennedy. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie - recenzowała Ewa Szczecińska operę Katarzyny Głowickiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wilhelm Tell" - opowieść o wolności w Operze Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 16:30
Potężna partytura, romantyczne libretto i walka o wolność - to wszystko w wielkim dziele Rossiniego, nowej premierze Teatru Wielkiego Opery Narodowe.
rozwiń zwiń