X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Arabistka: celem ISIS nie jest podbój Europy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2015 14:00
- Cel paryskich zamachów to wzmocnienie europejskiego nacjonalizmu wobec uchodźców. Skłócenie wszystkich ze wszystkimi i zdobycie władzy nad milionami młodych muzułmanów w Europie - wyjaśniała Magdalena el Ghamari.
Audio
  • Rozmowa o globalnym znaczeniu i konsekwencjach zamachów w Paryżu (Dwójka)
W Paryżu doszło do serii zamachów - zginęło co najmniej 128 osób
W Paryżu doszło do serii zamachów - zginęło co najmniej 128 osóbFoto: PAP/EPA/MARIUS BECKER

- Atak w Paryżu to nowa filozofia szturmu, nowa faza wojny. Dotychczasowe zamachy, chociażby na redakcję "Charlie Hebdo", skierowane były na konkretne grupy, które naraziły się czymś ISIS - mówił z kolei Mariusz Borkowski, wieloletni korespondent na Bliskim Wschodzie. - Teraz celem stać się może każdy. Pan Dupont czy pan Kowalski, którzy nie mają nic wspólnego z polityka, wojskowością czy Bliskim Wschodem. "Albo jesteś z ISIS, albo staniesz się naszą ofiarą" - dodał.

Dramatyzm sytuacji oraz adekwatność kategorii "wojny" potwierdza spostrzeżenie, że na terenie Francji cały czas rekrutują się żołnierze trzech armii walczących na Bliskim Wschodzie.

Serwis specjalny
zamach paryż 1200.jpg
Zamachy we Francji

***

Tytuł audycji: Francja po zamachach

Prowadzi: Michał Żakowski

Goście: Magdalena el Ghamari (arabistka, Wydział Bezpieczeństa Narodowego na Uniwersytecie w Białymstoku), Jerzy Szygiel (dziennikarz, wieloletni współpracownik magazynu "Charlie Hebdo"), Kazimierz Gajowy (misjonarz, znawca Bliskiego Wschodu), Mariusz Borkowski (wieloletni korespondent na Bliskim Wschodzie)

Data emisji: 15.11.2015

Godzina emisji: 12.00

mm/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska nie przyjmie imigrantów? Szymański: będą konsekwencje zamachów w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2015 14:23
Przyszły minister ds. europejskich w rządzie PiS kwestionuje unijny mechanizm rozmieszczenia imigrantów, uzgodniony przez kraje UE. - Decyzja relokacyjna zmieniła dziś swój kontekst. Musi to przynieść konsekwencje - powiedział Konrad Szymański w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dramat w Paryżu. "Terroryści są na fali wznoszącej"

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2015 16:13
13 listopada 2015 roku to dzień, który zostanie na długo zapamiętany przez obywateli Francji. Tego dnia terroryści przeprowadzi ataki na kilka celów w Paryżu. - Po raz pierwszy w niespotykanej dotychczas we Francji skali terroryzm zaatakował na ślepo - mówi mieszkający w stolicy Francji dziennikarz, Piotr Kamiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Daily Telegraph": Krwawe oblężenie Paryża...

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2015 16:00
"Francja prowadzi wojnę na własnej ziemi" - komentuje zamachy w Paryżu brytyjski dziennik. Media w całej Europie również nie pozostawiają co do tego wątpliwości...
rozwiń zwiń