X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Całkiem nowy Lupa

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2011 13:02
Wrocławska premiera "Poczekalni.0" oraz niepołomicka wystawa sztuki polskiej XIX wieku.
Audio
  • Krystian Lupa oraz Ewa Skibińska i Adam Szczyszczaj o przedstawieniu "Poczeklania.0"
  • Wacława Milewska oraz dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Zofia Gołubiew nt. wystawy "Sukiennice w Niepołomicach"

W części publicystycznej Wybieram Dwójkę opowiedzieliśmy dziś m.in. o najnowszym  spektaklu Krystiana Lupy "Poczekalnia. 0", którego premiera odbędzie się  podczas Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu.

Z Krystianem Lupą, a także z aktorami biorącymi udział w spektaklu - Ewą Skibińską i Adamem Szczyszczajem - rozmawiał Grzegorz Chojnowski.

Zobacz więcej na temat "Poczekalni. 0"

 

Opowiadaliśmy także o "Sukiennicach w Niepołomicach" – otwieranej  na Zamku Królewskim w Niepołomicach  wystawie sztuki  polskiej  XIX wieku.

W zupełnie nowej aranżacji i według nowego scenariusza, od 10 września w ośmiu zamkowych salach prezentowane będą dzieła sztuki polskiej XIX wieku ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie. Niektóre z nich gościły już w zamkowej galerii, w latach 2007-2010, podczas pierwszej ekspozycji Sukiennice w Niepołomicach. Inne, a jest ich ponad 60, nie były dotychczas pokazywane publiczności. Teraz, po latach, poddane pieczołowitym zabiegom konserwatorskim zaskakują swoją urodą. Wystawa zatytułowana ZNANE i NIEZNANE pokazuje 133 obrazy, m .innymi Henryka Siemiradzkiego, Leona Wyczółkowskiego, Piotra Michałowskiego, Artura Grottgera, Jacka Malczewskiego, Jana Stanisławskiego, Maurycego Gottlieba Stanisława Witkiewicza oraz 29 rzeźb, wśród nich Niewolnik Piotra Wójtowicza, popiersia wielkich Polaków oraz cykl Tańce polskie Antoniego Kurzawy. (inf. za muzeum.niepolomice.pl)

Z kuratorką wystawy Wacławą Milewską oraz z dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Zofą Gołubiew rozmawiała Justyna Nowicka.

Audycję prowadziła Justyna Piernik.   

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spektakl Lupy oblegany

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 12:04
Krystian Lupa na festiwalu Kunstenfestivaldesarts w Brukseli zaprezentuje swoje przedstawienie. Na dwa spektakle "Factory 2" organizatorzy sprzedali aż 800 biletów.
rozwiń zwiń