X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Kultura

Spektakl Lupy oblegany

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 12:04
Krystian Lupa na festiwalu Kunstenfestivaldesarts w Brukseli zaprezentuje swoje przedstawienie. Na dwa spektakle "Factory 2" organizatorzy sprzedali aż 800 biletów.
Audio

- Bilety wyprzedały się jeszcze przed otwarciem festiwalu. Sprzedaliśmy po 400 biletów na sobotę i niedzielę" - powiedział dyrektor festiwalu Christophe Slagmuylder. - To są tylko dwa przedstawienia, ponieważ spektakl trwa aż siedem i pół godziny, więc można go pokazywać tylko w weekend - wyjaśnił.

- "Factory 2" to eksperyment nowego sposobu opowiadania - mówi Krystian Lupa. W siedem godzi Lupa prezentuje dwa dni z życia nowojorskiego loftu, w którym Warhol za pomocą paru puszek zupy pomidorowej Campbella wywrócił do góry nogami kanony współczesnej sztuki.

- Aktorzy najpierw zakochiwali się w postaciach, a później próbowali improwizacyjnie stwarzać nową rzeczywistość. Będziemy opowiadać o filmie, którego Andy Warhol nigdy nie nakręcił, ale który mógłby nakręcić, i o sytuacjach, które w grupie Andy Warhola nie zdarzyły się, ale które mogły się zdarzyć" - tłumaczył reżyser.

Kunstenfestivaldesarts to coroczny festiwal w Brukseli, w tym roku odbywa się jego 16. edycja. "Celem tego festiwalu jest prezentacja współczesnych przedstawień i artystów, którzy zadają pytanie o to, kim dziś jesteśmy jako społeczeństwo" - powiedział szef festiwalu.

Festiwal co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem - odwiedza go około 20 tysiecy osób. Bruksela w jednym miejscu pokazuje sztuki z całego świata - Japonii, Meksyku, Libanu czy Polski.

"Factory 2" w Brukseli będzie wystawiane 21 i 22 maja w The Royal Flemish Theatre, grana będzie po polsku oraz tłumaczona na francuski i flamandzki. Spektakl pojedzie również do Petersburga i prawdopodobnie do Paryża.

Fragment spektaklu

 Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni

Czytaj także

Lupa i młodzi twórcy

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2010 10:20
Pod koniec 2009 roku Krystian Lupa zaprosił do swojego Laboratorium studentów reżyserii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Postawił im pewien warunek: „powinieneś znaleźć "ja", z którym sie utożsamiasz, które cię wciągnie w głąb albo może które cię udręczy, ujawni niechciane rejony. To "ja" jest tu bardzo ważne". Owocem kilkumiesięcznej pracy było kilka spektakli. Dwa z nich można oglądać w warszawskim Teatrze Dramatycznym. Są to: „Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze” w reżys
rozwiń zwiń