REKLAMA

Nie wyjdą już na brawa

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2011 12:07
Audycja poświęcona zmarłym w tym roku aktorom teatralnym i filmowym, znanym także słuchaczom z wielu radiowych ról. Zapraszamy 1 listopada do Dwójki o godz. 14.30 i 18.30.

Do tradycji naszego Programu należy wspomnienie 1 listopada tych, których już nie zobaczymy na scenie, którzy nie wyjdą już na brawa.

Nasz gość – Dorota Buchwald, teatrolog, kierownik pracowni dokumentacji teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego – opowie o specyfice aktorstwa zmarłych w tym roku artystów, o ich dokonaniach i wrażeniu, jakie wywierali na widzach. Wspomnimy, w pierwszej części audycji, Krzysztofa Kolbergera, Stanisława Michalskiego, Irenę Kwiatkowską i Andrzeja Piszczatowskiego. W drugiej części natomiast przywołamy sylwetki twórcze Ryszarda Nawrockiego, Edwarda Żentary, Włady Majewskiej oraz Magdy Teresy Wójcik.          

Z radiowego archiwum usłyszą Państwo głosy artystów we fragmentach ich ciekawych, ważnych  lub zaskakujących ról, które zagrali w Teatrze Polskiego Radia.

Na audycję zaprasza Iwona Malinowska.

1 listopada (wtorek), godz. 14:30 i 18:30

Czytaj także

Co zostanie po aktorze...

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2011 10:00
Krzysztof Kolberger być może nigdy nie zagrał takiej roli, która zachwyciłaby wszystkich i skłoniła do okrzyknięcia go fenomenem, wielkim następcą Łomnickiego czy Holoubka. Grał jednak bardzo zróżnicowane role, a jego mówienie było niezwykle muzyczne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Irena Kwiatkowska najpełniej wyrażała się na scenie

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2011 15:00
– Myślę o tym odejściu ze smutkiem, ale i z ogromnym spokojem – dopełniło się bardzo piękne i bogate życie – mówił Tomasz Mościcki, wspominając aktorkę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Po prostu Piszczat

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2011 10:18
Wspomnienie o Andrzeju Piszczatowskim - niedawno zmarłym aktorze i reżyserze związanym z Polskim Radiem.
rozwiń zwiń