"Five o’clock" z Agatą Sapiechą

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2015 17:00
Naszym gościem była znakomita skrzypaczka, kluczowa postać dla wykonawstwa muzyki dawnej w Polsce. Towarzyszyli jej członkowie zespołu Il Tempo.
Z Agatą Sapiechą można było spotkać się w radiowym Studiu im. Władysława Szpilmana w połowie stycznia. Teraz zapraszamy na retransmisję wideo
Z Agatą Sapiechą można było spotkać się w radiowym Studiu im. Władysława Szpilmana w połowie stycznia. Teraz zapraszamy na retransmisję wideoFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Artystka opowiadała w Dwójce o swojej artystycznej drodze, najważniejszych spotkaniach, inspiracjach, a także o tym, jak przez ostatnie ćwierć wieku zmieniło się oblicze muzyki dawnej i wykonawstwa historycznego w Polsce.

Towarzyszyli jej członkowie założonego dokładnie 25 lat temu zespołu Il Tempo: skrzypaczka Maria Dudzik, klawesynistka Lilianna Stawarz i gambista Marcin Zalewski.

***

Tytuł audycji: Five o’clock

Prowadzenie: Agata Kwiecińska

Goście: Agata Sapiecha oraz członkowie zespołu Il Tempo: skrzypaczka Maria Dudzik, klawesynistka Lilianna Stawarz i gambista Marcin Zalewski

Data emisji: 7.03.2015

Godzina emisji: 17.00

/

mm/bch

Czytaj także

Temperowanie klawesynu z Lilianną Stawarz

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2015 17:00
Co oznacza, że klawesyn jest "dobrze temperowany" i czy Bach swój klawesyn "temperował"? Gościem audycji "Five o’clock" była Lilianna Stawarz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Francja zachwycona polską muzyką barokową

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 16:00
- Kompozycje Mikołaja Zieleńskiego są fantastyczne! Bardzo przypominają dzieła mistrzów "szkoły weneckiej" - zachwycała się Judith Pacquier z zespołu Les Traversées Baroques.
rozwiń zwiń