X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pianohooligan: próbuję zabetonować improwizację

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2016 12:00
- To jedna z dwóch dróg kompozycyjnych, którymi podążam - mówił w Dwójkowej audycji "Five o'clock" znakomity pianista Piotr Orzechowski, znany jako Pianohooligan.
Audio
  • Pianohooligan: próbuję zabetonować improwizację (Five o'clock/Dwójka)
Paweł Orzechowski
Paweł OrzechowskiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Poza kompozycjami wynikłymi z improwizowania Piotr Orzechowski zdradził słuchaczom Dwójki, że dużą przyjemność sprawia mu pisanie muzyki na chór. - To jest język wypowiedzi, który chowam przed wszystkimi, komponuję dla siebie - dodawał.

Piotr Orzechowski opowiadał o doświadczeniach, które ukształtowały go jako pianistę. W dużej mierze muzycznie wpłynęli na niego rodzice: mama, która ciągnęła go w stronę klasyki i tata zachęcający do jazzu. - Ja te dwie drogi chcę łączyć. Chcę pokazać, że klasyka może żyć, tworzyć się na scenie, a z drugiej strony, że jazz może być nie tylko rodzajem uduchowionej rozrywki, ale że może być czymś więcej.

Gość audycji opowiadał o swoich płytach, m.in. o debiutanckim albumie "Experiment: Penderecki", który miał okazję odsłuchać w towarzystwie Krzysztofa Pendereckiego. - To była jedna z najbardziej stresujących chwil w moim życiu...

***

Tytuł audycji: Five o'clock

Prowadzi: Agata Kwiecińska

Goście: Piotr Orzechowski (pianista)

Data emisji: 24.09.2016

Godzina emisji: 17.00

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Budzińska-Bennett: od głosu ciekawszy jest tekst

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 15:00
- Nie jestem w stanie śpiewać pięknie bardzo długiego "alleluja", bo mi brakuje tekstu, czegoś co mnie prowadzi - mówiła w Dwójce założycielka zespołu Ensemble Peregrina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Kinga Majewska: zaczęło się od Kate Bush

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 14:00
- Nie pochodzę z muzycznej rodziny. Na śpiewanie otworzyłam się, kiedy dostałam na 18 urodziny składankę z piosenkami Kate Bush - mówiła w Dwójce ceniona interpretatorka muzyki współczesnej.
rozwiń zwiń