X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Barbara Kinga Majewska: zaczęło się od Kate Bush

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 14:00
- Nie pochodzę z muzycznej rodziny. Na śpiewanie otworzyłam się, kiedy dostałam na 18 urodziny składankę z piosenkami Kate Bush - mówiła w Dwójce ceniona interpretatorka muzyki współczesnej.
- Jedną z pierwszych płyt, która wprowadziła mnie w świat muzyki klasycznej był album z piosenkami Brittena w wykonaniu Iana Bostridgea - mówiła w Dwójce Barbara Kinga Majewska
- Jedną z pierwszych płyt, która wprowadziła mnie w świat muzyki klasycznej był album z piosenkami Brittena w wykonaniu Iana Bostridge'a - mówiła w Dwójce Barbara Kinga MajewskaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Pod wpływem głosu Kate Bush Barbara Kinga Majewska postanowiła zainteresować się swoimi możliwościami wokalnymi. Pierwsze lekcje śpiewu nie nastrajały optymistycznie. - Nie miałam głosu. Wydawało się, że nic z tego nie będzie. Mimo to postanowiłam nauczyć się fachu śpiewaczki. Następne 10 lat spędziłam na bardzo wytężonej pracy wokalnej.

W audycji Barbara Kinga Majewska wyznała, że obecnie stara się pozbyć pewnych nawyków powstałych w wyniku edukacji. Opowiadała też o stereotypach związanych z emisją głosu. - Teraz uważam, że ucząc się śpiewu powinniśmy dążyć do tego, by zrozumieć, co się dzieje z naszym ciałem, a nie cały czas próbować je kontrolować.

Rozmowę urozmaiciły występy wokalne śpiewaczki, której towarzyszyła pianistka Emilia Sitarz.

***

Tytuł audycji: Five o'clock

Prowadzi: Agata Kwiecińska

Goście: Barbara Kinga Majewska (śpiewaczka) i Emilia Sitarz (pianistka)

Data emisji: 24.09.2016

Godzina emisji: 17.00

bch/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Apollon Musagète Quartett. "Kwartet jest jak małżeństwo"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 17:00
Członkowie jednego z najlepszych polskich kwartetów smyczkowych mieszkają w czterech różnych miastach - Spotykamy się rzadko, ale dzięki temu nasza wspólna praca staje się zdyscyplinowana i pozbawiona rutyny - deklarował wiolonczelista Piotr Skweres w audycji "Five o'clock".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Freszel: obce języki obnażają braki w emisji głosu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2016 19:00
- Najlepiej dla śpiewaka, gdyby urodził się z umiejętnością co najmniej dwóch języków, a potem uczył się kolejnych - mówiła w Dwójce Joanna Freszel, jedna z najciekawszych śpiewaczek młodego pokolenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Herdzin i Gusnar. Saksofonowe łamanie stereotypów

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 18:30
- Jesteśmy rzadkim przypadkiem osób, które stoją w muzycznym rozkroku – powiedział kompozytor Krzysztof Herdzin goszczący w Dwójce z saksofonistą Pawłem Gusnarem.
rozwiń zwiń