X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komu Anna Radziejewska odradza zawód śpiewaka?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 14:48
- Na poziomie egzaminu wstępnego zwracam uwagę, czy głos i osoba są interesujące - mówiła w audycji "Five o'clock" ceniona śpiewaczka, która prowadzi klasę śpiewu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.
Audio
  • Spotkanie z Anną Radziejewską i jej studentkami (Five o'clock/Dwójka)

To właśnie na tej uczelni spotkaliśmy się z Anną Radziejewską i jej studentkami. Bohaterka audycji podkreślała, że ciekawy głos i osobowość nie gwarantują powodzenia w zawodzie śpiewaka. Nauczycielka wspominała ucznia, który mimo dobrych predyspozycji wyjściowych miał ogromne trudności w nauczeniu się swoich partii. Z kolei inna studentka musiała zrezygnować z kariery solistki, ze względu na tremę. Oczywiście ważna jest pracowitość i determinacja. - Pamiętam, że jak Artur Ruciński zdał na studia to się o nim mówiło "takie nic". Dziś dzięki swojemu zacięciu jest śpiewakiem klasy światowej. Sama zresztą wiele elementów osiągnęłam pracowitością - opowiadała Anna Radziejewska.

Śpiewaczka dodała, że choć sama uważa za ważne codzienne wykonywanie ćwiczeń wokalnych, to zna doskonałych śpiewaków, którzy rozśpiewują się od razu na przygotowywanym repertuarze, a są też i tacy, którzy głos rozgrzewają dopiero podczas przedstawień.

Anna Radziejewska opowiadała też o swoim mistrzu Jerzym Artyszu oraz o włoskim kompozytorze Salvatore Sciarrino, który pisze dzieła z myślą o jej głosie. To ze względu na tę współprace śpiewaczka toczy walkę ze swoim "słowiańskim A".

Obok Anny Radziejewskiej w audycji wystąpiły jej studentki: Joanna Lalek, Monika Łopuszyńska i Milena Lange. Przy fortepianie towarzyszył im Paweł Sommer, a przy klawesynie Krzysztof Garstka.

Audycja odbyła się w Sali im. Melcera na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Five o'clock

Prowadzi: Agata Kwiecińska

Goście: Anna Radziejewska (śpiewaczka, pedagog), Joanna Lalek, Monika Łopuszyńska i Milena Lange (śpiewaczki), Paweł Sommer (pianista), Krzysztof Garstka (klawesynista)

Data emisji: 20.05.2017

Godzina emisji: 17.00

bch/jsz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Klaudiusz Baran: bardzo długo broniłem się przed Bachem

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 14:30
- Praktycznie od czasu studiów nie grałem utworów tego kompozytora. To chyba ze strachu przed jego geniuszem i tym, że nie do końca sobie z tym wyzwaniem poradzę – powiedział akordeonista i bandoneonista Klaudiusz Baran.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odradzałem im życie atmosferą Konkursu Chopinowskiego"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 12:00
- Moim uczniom zalecałem, żeby od razu po swoim występie wracali do Krakowa, żeby nie słuchali innych konkursowych wykonań - przygotowania do ostatniego Konkursu Chopinowskiego wspominał w Dwójce prof. Stefan Wojtas, nauczyciel dwójki uczestników tej imprezy Szymona Nehringa i Krzysztofa Książka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roman Widaszek. Klarnecista w poszukiwaniu trzciny

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 16:00
– Dopasowanie stroika to przekleństwo każdego grającego na klarnecie – mówił muzyk i pedagog Roman Widaszek, tłumacząc zainteresowanie klarnecistów pewnym gatunkiem trzciny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jest rzecz, której oboista nie pozwoli dotknąć nikomu"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 15:00
- Stroik to dusza oboju i musi pozostawać pod pełną kontrolą muzyka – mówił w Dwójce Marek Niewiedział. Oboista przeprowadził w Dwójce pokazową lekcję gry na tym instrumencie.
rozwiń zwiń