REKLAMA

Chagall na smyczki

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 16:00
W poniedziałkowym "Poranku Dwójki" porozmawiamy o najnowszym projekcie płytowym Opium String Quartet, z nadzwyczajnym udziałem maestry Jadwigi Rappé.
Piotr Moss
Piotr Moss Foto: Wojciech Kusiński/PR

"Chagall For Strings" to album poświęcony w całości muzyce Piotra Mossa i kolejna podjęta przez Opium String Quaret próba przybliżenia słuchaczom polskiej twórczości kameralnej. Utwory zostały zarejestrowane w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witodla Lutosławskiego. Dwójka jest patronem medialnym płyty. Naszymi gośćmi po godz. 8.35 będą: Magdalena Małecka-Wippich i, telefonicznie, kompozytor Piotr Moss.

Z kolei po 7.45 porozmawiamy z Anną Nawrot z Galerii Białej w Lublinie o wydarzeniach związanych z kończącą się wystawą "Leon Tarasewicz - Granice malarstwa - granice galerii".

W audycji nie zabraknie też "Słowa na dzień", kalendarium, informacji kulturalnych, piosenki  z rekomendacją (w tym tygodniu wybiera Maja Komorowska ), przeglądu prasy i oczywiście Płyty tygodnia. Tym razem będzie to  specjalny prezent świąteczny - "Sto płyty pod choinkę" - od wydawnictw: Sony Music, Warner, Deutsche Gramophone, Harmonia Mundi, Polonia Records, DUX, CD Accord oraz od Polskiego Radia. Codziennie do wygrania cztery komplety po pięć albumów.
Na "Poranek Dwójki" zaprasza Marcin Pesta.

23 grudnia (poniedziałek), godz. 6.00

Czytaj także

"Techniki mówienia uczyłam się w Teatrze Polskiego Radia"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2012 21:00
Irena Jun - aktorka teatralna, telewizyjna, filmowa i radiowa - to tegoroczna Laureatka Splendora Splendorów im. Krzysztofa Zaleskiego, nagrody specjalnej przyznawanej od 2006 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak Lutosławski przegrał z wiatrem...

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 23:30
Zabawne epizody z życia polskiego mistrza przypomina kompozytor Piotr Moss.
rozwiń zwiń