Kolory Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 21:30
W sobotnim "Klubie Ludzi Ciekawych Wszystkiego" spotkamy się z twórcami filmu "Powstanie Warszawskie" oraz z powstańcami, którzy rozpoznali się na starych taśmach filmowych.
kadr z filmu Powstanie Warszawskie
kadr z filmu "Powstanie Warszawskie"Foto: materiały promocyjne

Wybuchające granaty, serie z broni maszynowej, naloty, walące się domy, dziewczęta w kolorowych sukienkach, powstańcy w panterkach. I dwóch braci, operatorów BIP-u, dokumentujących powstanie.

I my, widzowie, w środku wydarzeń.

Pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction - film fabularny zmontowany z cudem ocalałych kronik filmowych z sierpnia 1944 roku - będzie tematem "Klubu Ludzi Ciekawych Wszystkiego".

Na spotkanie z powstańcami: Wandą Traczyk-Stawską, Kazimierzem Mikosem, prof. Witoldem Kieżunem, a także z twórcami filmu "Powstanie Warszawskie" - Piotrem Śliwowskim i Janem Ołdakowskim - zaprasza Hanna Maria Giza.

10 maja (sobota), godz. 16.00-17.00

mc/jp

Czytaj także

Zawiedzione nadzieje żołnierzy wyklętych

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2014 20:00
Najpierw wiara w wolne wybory, gwarantowane z całą stanowczością przez Zachód, potem nadzieja na wybuch trzeciej wojny światowej, w końcu walka o biologiczne przetrwanie - o dramatycznych losach żołnierzy podziemia niepodległościowego dyskutowaliśmy w "Klubie Ludzi Ciekawych Wszystkiego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Galareta z kleju stolarskiego smakowała wspaniale"... Głód w oblężonym Leningradzie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 16:00
Odnalezione niedawno w archiwum petersburskim dziennik Leny Muchinej to wstrząsające świadectwo cierpień i zagłady ludności cywilnej Leningradu skazanej na powolną głodową śmierć. W Dwójce rozmawialiśmy o tych zapiskach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Współcześni dyktatorzy - powstanie i upadek

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2014 16:57
- To byli zwykle ludzie z nizin społecznych, ale przede wszystkim z przypadku. Idi Amin zanim został krwawym władcą Ugandy, był pomocnikiem kucharza, pływakiem, rugbistą, mistrzem boksu - opowiadał w Dwójce historyk Karol Janicki, uczestnik dyskusji o cechach szczególnych dyktatorów.
rozwiń zwiń