X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fonogram Źródeł 2013 – oto zwycięzcy!

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 16:00
W drugim dniu 17. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" poznaliśmy laureatów Fonogramu Źródeł 2013.
Fonogram Źródeł 2013  oto zwycięzcy
Foto: Ivan Zuber/Flickr, lic. CC

Jury Fonogramu Źródeł  2013 roku w składzie: prof. Piotr Dahlig (etnomuzykolog, Instytut Muzykologii UW), dr Weronika Grozdew-Kołacińska (etnomuzykolog, Instytut Sztuki PAN), Piotr Kędziorek (dziennikarz Programu 2 PR), Anna Szewczuk (kierownik RCKL, Program 2 PR) i Anna Szotkowska (dziennikarz Programu 2 PR) przyznało pierwszą nagrodę Instytutowi Sztuki Polskiej Akademii Nauk za dwie antologie nagrań archiwalnych dokonanych w latach 50. XX wieku: "Pierwszy Podhalański Popis Konkursowy Ludowych Muzyk Góralskich. Zakopane 18-20 kwietnia 1952” oraz "Pamiątki przeszłości z archiwum wydobyte. Pieśni i muzyka Kielecczyzny”.
Na szczególne uznanie zasługują autorzy obu albumów: Jacek Jackowski, Aleksandra Szurmiak- Bogucka i Kaja Maćko- Gieszcz.
Drugą nagrodę Jury przyznało Miejskiemu Domowi Kultury w Kolbuszowej za album-katalog "Festiwal żywej muzyki na strun dwanaście i trzy smyki 2013” – za wszechstronne ukazanie lokalnych tradycji muzycznych.
Trzecią nagrodę otrzymały ex aequo: Stowarzyszenie Dziedzictwo Podlasia i Julita Charytoniuk za ukazanie specyfiki pogranicza kulturowo-wyznaniowego na  płycie "Ludowe pieśni religijne z Podlasia" oraz Stowarzyszenie Krusznia i Paweł Luto za album "Rwie się życia przędza” prezentujący bogactwo i różnorodność pieśni śpiewanych podczas czuwania przy zmarłym na Suwalszczyźnie.
Nagrodę Specjalną w wysokości 2500 złotych otrzymał Maciej Filipczuk - autor płyty "Mazurek vulgaris" za wierną kontynuację stylu gry skrzypka Kazimierza Meto.
Jury z zadowoleniem podkreśla wysoki poziom nadesłanych fonogramów i przyznaje wyróżnienia dla Antoniego Pilcha za płyty: "Władysław Piróg - skrzypek ze Słonnego” oraz "Wojciech Pilch - Pieśni Słonne”; dla Zespołu Regionalnego im. Jana Malinowskiego za płytę "Pienińskie nuty” oraz dla Kapeli Góralskiej Szumiąca Woda z Rytra w Beskidzie Sądeckim.
Warszawa, 28 marca 2014 r.

Strona 17. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" >>>

Fonogram Źródeł wybierany jest corocznie i rozstrzygany podczas Festiwalu "Nowa Tradycja”. Po raz pierwszy konkurs odbył się w 2009 roku, ma na celu promocję muzyki tradycyjnej w Polsce, a o nagrodę ubiegają się zarówno publikacje fonograficzne zawierające nagrania premierowe, jak i archiwalne nagrania muzyków i śpiewaków ludowych. W tym roku zgłoszono 17 albumów.

Zobacz więcej na temat: folk MUZYKA Nowa Tradycja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa Tradycja 2014 - poznaj program, kup bilety

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 14:39
Oto szczegółowy program 17. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja" oraz informacje o warunkach wstępu na festiwalowe koncerty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rebetiko – tęskne piosenki uliczników

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 22:00
"Podejrzany" charakter tej muzyki spowodował, że w latach 30. zakazano jej wykonywania. I nie był to jedyny raz w XX w., gdy objęto ten styl cenzurą. O rebetiko opowiadaliśmy w przerwie inauguracyjnego koncertu festiwalu "Nowa Tradycja", którego gwiazdą była turecka wokalistka Çigdem Aslan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karolina Cicha i Bart Pałyga: od dźwięków Podlasia do płyty tatarskiej

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 15:15
- Zwycięstwo na "Nowej Tradycji" dało nam wielki napęd i zwiększyło zapotrzebowanie na nasz projekt "Wieloma językami". Ten sezon zapowiada nam się przewspaniale - opowiadali Karolina Cicha oraz Bart Pałyga, którzy w piątek wieczorem wystąpią na festiwalowej scenie. Koncert do wysłuchania w Dwójce i do obejrzenia na naszej stronie internetowej.
rozwiń zwiń