REKLAMA

Tadeusz Konwicki na srebrnym ekranie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 10:11
O zmarłym niedawno artyście mawiano, że był najwybitniejszym w świecie reżyserem wśród pisarzy...
Gustaw Holoubek Zbigniew Cybulski w Salcie Tadeusza Konwickiego. Akcja filmu rozgrywa się w prowincjonalnym miasteczku, sprawiającym wrażenie położonego na pograniczu jawy i snu, surrealistycznej fantazji i rzeczywistości.
Gustaw Holoubek Zbigniew Cybulski w "Salcie" Tadeusza Konwickiego. Akcja filmu rozgrywa się w prowincjonalnym miasteczku, sprawiającym wrażenie położonego na pograniczu jawy i snu, surrealistycznej fantazji i rzeczywistości.Foto: PAP/ADM/CAF

Jego obrazy, jak "Ostatni dzień lata" czy "Salto", wyprzedziły epokę. O kinie Tadeusza Konwickiego porozmawiamy z Ewą Wiśniewską i Arturem Żmijewskim, aktorami grającymi w filmach autora "Małej apokalipsy", a także z operatorem i reżyserem Janem Holoubkiem oraz krytykiem  Andrzejem Wernerem.

Na audycję "O wszystkim z kulturą" - we wtorek (3.02) w godz. 18.00-19.00 - zaprasza Jacek Wakar.

mm/jp

Zobacz więcej na temat: FILM Tadeusz Konwicki
Czytaj także

Tadeusz Konwicki. "Pisarz trzech wielkich stuleci"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 10:00
- Żył światem, który łączy wiek XIX z XX i XXI - wspominał w Jedynce Tadeusza Konwickiego scenarzysta i krytyk filmowy, autor sztuk i publicysta Michał Komar.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pożegnanie Tadeusza Konwickiego

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 12:00
Dziś pożegnaliśmy Tadeusza Konwickiego, wybitnego pisarza i reżysera. Autor książkowej "Małej Apokalipsy" i filmowego "Ostatniego dnia lata" zmarł 7 stycznia. Miał 88 lat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Na jego książki się czekało". Wspominamy Tadeusza Konwickiego

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 22:05
- To co charakteryzowało Konwickiego to niezwykła umiejętność indywidualnego przetwarzania rzeczywistości - wspominał zmarłego pisarza i reżysera prof. Przemysław Czapliński.
rozwiń zwiń