X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niespokojne życie Wacława Sieroszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 19:00
W stołecznym oddziale Pen Clubu zorganizowano spotkanie z dobrym pretekstem: wydaną właśnie książką "Wacława Sieroszewskiego żywot niespokojny".
Audio
  • Relacja za spotkania w Pen Clubie poświęconego książce "Wacława Sieroszewskiego żywot niespokojny" (Dwójka/Wybieram Dwójkę)
Wacław Sieroszewski zbadał i interesująco opisał Jakucję w centralnej części Syberii
Wacław Sieroszewski zbadał i interesująco opisał Jakucję w centralnej części SyberiiFoto: Flickr/Eugene Kaspersky

Spotkanie zbiegło się z 70. rocznicą śmierci Wacława Sieroszewskiego - literata, etnografa, podróżnika, polityka, żołnierza, działacza niepodległościowego, zesłańca na Syberię.

Książkę, o której dyskutowano w Pen Clubie napisał Andrzej, wnuk Wacława, a po śmierci jej autora dokończył ją i doprowadził do wydania prof. Andrzej Makowiecki. Sieroszewski miał mocne związki z Polskim Radiem. - Wygłaszał w nim mnóstwo pogadanek, uczestniczył w dyskusjach, pisał o radiu jako nowym medium - powiedział profesor.

Jak Sieroszewski, wybitny znawca Syberii i popularyzator Korei, odkrył dla polskich czytelników Jakucję - tego dowiedzieliśmy się od prof. Makowieckiego, ale i od pochodzącej stamtąd doktorantki Uniwersytetu Warszawskiego.

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę

Audycję prowadzi: Monika Kolet

Materiał przygotowała: Monika Pilch

Data emisji: 22.04.2015

Godzina emisji: 16.00

jż/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakuck - odległa, choć bliska kraina

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2013 13:00
W "Przestrzeniach kultury" Michał Książek opowiadał o swoim debiucie literackim. "Jakuck. Słownik miejsca" to lingwistyczno-geograficzny przewodnik po Jakucku i okolicach, na których silnie odcisnęły się polskie ślady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykłe przygody Maurycego Beniowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2013 18:00
Wacław Sieroszewski widział w Beniowskim człowieka odważnego, wręcz nieustraszonego, a takich właśnie charakterów jego zdaniem Polska potrzebowała w XVIII w. Na naszej antenie powieść "Beniowski" przeczyta Andrzej Mastalerz.
rozwiń zwiń