REKLAMA

Antoni Wit przed koncertem radiowej orkiestry

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 15:07
Gościem "Poranka Dwójki" będzie znakomity dyrygent, profesor Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Antoni Wit to jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów
Antoni Wit to jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentówFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Już w najbliższą niedzielę w studiu im. W. Lutosławskiego Anrtoni Wit poprowadzi Polską Orkiestrę Radiową - w programie utwory Wojciecha Kilara, Igora Strawińskiego, Piotra Czajkowskiego. Z Antonim Witem spotkamy się o godz. 8.10 (transmisja wideo).

W audycji zaprosimy także na festiwal Nowego Kina Włoskiego "Cinema Italia Oggi". Już po raz 5. na przegląd najnowszych filmów z Półwyspu Apenińskiego zaprasza Włoski Instytut Kultury w Warszawie we współpracy z Kinem Muranów.

Chwilę przed godz. 7.35 natomiast Adam Ferency zada Państwu zagadkę literacką dotyczącą czytanej na naszej antenie książki "Na nieludzkiej ziemi" Józefa Czapskiego.

Ponadto w programie: "Wiadomości kulturalne", "Słowo na dzień, "Archiwalnia", po godz. 6.45 "Melodie z górnej półki", a o 7.05 - "Płyta tygodnia". Tym razem do zdobycia "My Tribute to Yehudi Menuhin" - płyta, na której skrzypek Daniel Hope wraz z przyjaciółmi i z towarzyszeniem orkiestr kameralnych z Berlina i Bazylei gra utwory m.in. Vivaldiego, Bartoka, Mendelssohna, Tavenera i Elgara. To płyta Deutsche Grammophon wydana w setną rocznicę urodzin Yehudi Menuhina.

A tuż przed 9.00 wydarzenia kulturalne rekomenduje profesor filozofii Robert Piłat.

***

Na "Poranek Dwójki" w czwartek (31.03) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Marcin Pesta.

mc

Czytaj także

Jerzy Maksymiuk. Fortepian pomaga dyrygować

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2016 14:44
W kolejnym spotkaniu z cyklu "Sekretne wzruszenia Jerzego Maksymiuka" Mistrz zdradził tajniki swojego warsztatu dyrygenckiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Antoni Wit na czele POR. Transmisja!

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2016 10:00
Podczas koncertu Polskiej Orkiestry Radiowej, prosto ze Studia PR im. W. Lutosławskiego, zabrzmi m.in. "Uwertura uroczysta" W. Kilara.
rozwiń zwiń