X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Ryszard Przybylski. Literatura i religia

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 17:06
W "Dwukropku" porozmawiamy o zmarłym 10 maja wybitnym eseiście, tłumaczu, historyku literatury, a także myślicielu religijnym.
Prof. Ryszard Przybylski był eseistą, tłumaczem, historykiem literatury, a także myślicielem religijnym, komentującym Biblię (zdj. ilustracyjne)
Prof. Ryszard Przybylski był eseistą, tłumaczem, historykiem literatury, a także myślicielem religijnym, komentującym Biblię (zdj. ilustracyjne)Foto: pixabay/domena publiczna

Wspomnienia o prof. Ryszardzie Przybylskim
ręka pisze flickr 1200.jpg
"Abba Ryszard". Ostatni pustelnik

Będzie to opowieść o mistrzu, osobistym przyjacielu i autorze wielu wybitnych książek, takich jak "Baśń zimowa. Esej o starości", "Klasycyzm, czyli prawdziwy koniec Królestwa Polskiego" oraz "Ogrom zła i odrobina dobra. Cztery lektury biblijne". Fragmenty tych dzieł usłyszymy w interpretacji Krzysztofa Gosztyły, a o prof. Ryszardzie Przybylskim porozmawiamy z Renatą Lis, Elżbietą Czerwińską i Dariuszem Czają.

***

Na "Dwukropek" zapraszamy w czwartek (26.05) w godz. 21.30-22.30. Audycję poprowadzi Andrzej Franaszek.

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Jeżeli nie wrócimy do czytania, znikniemy"

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2016 16:00
– Nie będziemy już ludźmi, tylko członkami masy. Warszawskie Targi Książki to element skutecznej walki przeciw temu przeobrażeniu – mówił pisarz, tłumacz i dyplomata Istvan Kovacs.
rozwiń zwiń