X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rok 1983. Płyta laserowa przybywa do Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 19:14
– Cieszyliśmy się jak dzieci na wiotkie płyty, które przyjechały do Polskiego Radia – mówił Tomasz Szachowski, dziennikarz Dwójki, o technologicznej rewolucji w polskiej radiofonii.
Audio
  • Tomasz Szachowski o pierwszych płytach kompaktowych w Programie 2 Polskiego Radia. Rozmowa z 29 lutego 2012 r. (Notatnik Dwójki)
Rok 1983. Płyta laserowa przybywa do Dwójki
Foto: Deni_M/Shutterstock.com

Pierwsza emisja płyty kompaktowej na antenie Polskiego Radia miała miejsce 23 lipca 1983 r. w prowadzonym przez Tomasza Szachowskiego "Wieczorze płytowym".

– Miało to charakter wydarzenia szumnie zapowiadanego jako pierwsza prezentacja płyty, którą wówczas nie nazywano kompaktową, a laserową, podkreślając walor nowinki technicznej. Prezentacja odbyła się w studiu S-2 z udziałem sporego grona zaproszonych kolegów, także z innych programów Polskiego Radia – wspominał dziennikarz.

Tomasz Szachowski zauważył, że tego uroczystego dnia od razu pojawiły się problemy z przesyłaniem sygnału, z którymi zresztą do dzisiaj radiofonie nie mogą sobie poradzić...

***

Przygotowała: Monika Pilch

Gość: Tomasz Szachowski (dziennikarz Dwójki)

Data emisji: 29.02.2012

Godzina emisji: 14.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Notatnik Dwójki".

mc/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawa II po wybuchu wojny

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 16:30
Przed jej mikrofonami przemawiał codziennie prezydent Stefan Starzyński, swoje mowy miał tu również szef propagandy dowództwa obrony stolicy Wacław Lipiński. Stacja Warszawa II odgrywała ważną rolę dla podniesienia morale mieszkańców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stereo na radio i telewizor. Techniczne dzieje Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 16:00
– 7 lipca 1961 r. odbyła się pierwsza emisja programu stereofonicznego. Jeden kanał dźwiękowy przekazywany był przez Program 2, drugi zaś przez nadajnik telewizyjny – mówili pracownicy Polskiego Radia, opowiadając o zmianach technicznych w nadawaniu Dwójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapomniane oblicza Dwójki. Gimnastyka, rock i cenzura

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 12:53
- Dotarłam do ramówek Dwójki z lat 80., w których o poranku zachęcano do ćwiczeń fizycznych. Był też teatrzyk dla przedszkolaków - opowiadała Hanna Maria Giza. - Przez wiele lat tożsamość tej stacji była podobna do Programu I - wyjaśniał medioznawca prof. Rafał Habielski.
rozwiń zwiń