X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kolędowanie na folkowo

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 14:35
Razem z Bożym Narodzeniem rozpoczął się gorący okres kolędniczy. To wyjątkowy czas m.in. dla muzyków z zespołu Wowakin Trio, którzy aktywnie go wykorzystują. Jak? 
Wowakin Trio w studiu im. W. Szpilmana
Wowakin Trio w studiu im. W. SzpilmanaFoto: Grzegorz Śledź PR

Paula Kinaszewska, Mateusz Wachowiak i Bartłomiej Woźniak, czyli Wowakin Trio, łączą muzykę tradycyjną z elementami punkrocka i energią bałkańskich orkiestr dętych. W okresie świątecznym sięgają jednak - tradycyjnie - do polskiego repertuaru kolędowego i pastorałkowego. O tym, jak to realizują i gdzie w najbliższym czasie można słuchać tego efektów, opowiedzą w "Poranku Dwójki" po godz. 9.20.

A sobotnie spotkanie rozpoczniemy archiwalnym spotkaniem ze śpiewaczką Anną Malec i tradycyjnym bożonarodzeniowym zwyczajem, czyli Herodami. Gdzie można ich dziś jeszcze oglądać i na czym tak naprawdę polega ta tradycja? Szczegóły o 7.50.

O 8.00, za pośrednictwem "Rekomendacji kulturalnych", przeniesiemy się w świat inspiracji kompozytora i muzyka Aleksandra Nowaka, po 8.15 odwiedzimy zaś Żółkiewkę pod Zamościem, gdzie odbędzie się tradycyjne kolędowanie, które ma swój własny, oryginalny charakter. Szczegóły przedstawi muzyk, animator kultury i muzyki tradycyjnej, Przemysław Łozowski.

O 8.40 zapraszamy na spotkanie z sobotnim "Abecadłem etnografa", w którym dr Barbara Ogrodowska przybliży etnologiczne pojęcie Nowego Roku, a o 9.40 - na "Historię polskiego folku", w której Wojciech Ossowski kontynuować będzie opowieść o nurtach muzyki folkowej w Polsce.

W sobotnim "Poranku Dwójki" przygotowaliśmy także najświeższe wiadomości kulturalne, nasze stałe pozycje, czyli "Archiwalnię" i "Pięć minut nad Biblią" oraz - dla melomanów - Folkową Płytę Poranka, którą będzie "Śpiewnik kolędowy" Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.

***

Na audycję "Poranek Dwójki" zapraszamy w sobotę (29.12) w godz. 7.00-10.00. Program poprowadzi Piotr Kędziorek.

at/pg

Zobacz więcej na temat: folklor muzyka tradycyjna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak