Chopin osobisty

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2010 20:03
Wybierz ulubioną płytę z muzyką Chopina w wakacyjnym plebiscycie

Chopin osobisty, Program Drugi Polskiego Radia
Antena - od poniedziałku do piątku o godz. 11.10; niedziela po godz. 9.00
Internet -
www.polskieradio/dwojka - non-stop

Zapraszamy do wakacyjnej zabawy i wyboru ulubionej płyty z muzyką Fryderyka Chopina. Na naszej stronie internetowej odnajdą Państwo listę 65 płyt z muzyką Chopina, starannie wyselekcjonowanych przez dziennikarzy Programu 2 Polskiego Radia.  Chopin – współczesny, archiwalny, na dawnych instrumentach, improwizowany, jazzowy, ludowy. Zimerman, Blechacz, Rubinstein, Możdżer, Hofmann, Pires, Pogorelich, Sokołow, Argerich i wielu innych. Wykonania, które wydały nam się ponadczasowe, ale także i takie, do których mamy ogromny sentyment, i bez których nie wyobrażamy sobie świata Chopinowskich interpretacji AD 2010. A zatem Chopin osobisty. I bardzo subiektywny.

Listę 65 płyt oddajemy w Państwa ręce. Codziennie można logować się na stronie www.polskieradio.pl/dwojka i głosować na jeden wybrany tytuł, który Państwa zdaniem jest w tym zestawie najlepszy. W ten sposób stworzymy nasz dwójkowy Top Nagrań Chopinowskich, a o jego kolejności zadecydują Państwa głosy. Nasz cykl został skonstruowany w formie klasycznej listy przebojów. W każdą sobotę o godz. 23.59 zamykamy kolejny etap głosowania, w niedzielę rano przedstawiamy na Antenie wyniki cząstkowe, w poniedziałek zaczynamy zabawę od nowa. Finał 26 września.

W każdą niedzielę, w Poranku Dwójki, po godz. 9.00 wyłonimy (i tak do 26 września)  laureata nagrody tygodniowej, który otrzyma wielopłytowy zestaw (kolekcję Chopinowską), ufundowany przez jedno z wydawnictw fonograficznych wspierających naszą zabawę (Universal, Agora, NIFC, Hyperion, Naxos). Laureatem tym będzie zawsze osoba, która w minionym tygodniu zaloguje się jako 222 i odda poprawnie głos.

26 września – wielki finał. Wtedy poznamy osobę, która otrzyma dwie specjalne kolekcje płytowe (NIFC, Agora) oraz wyjedzie na 14-dni do Karpacza do Pensjonatu „Karkonoski” (pobyt dla 2 osób do zrealizowania w dowolnym zimowym terminie do 31 marca). Zdobywca nagrody głównej zostanie wyłoniony w ostatnim tygodniu głosowania (20-25.09). Warunek: musi się zalogowć jako 500, oddać poprawnie głos i – w ostatecznej rozgrywce - odpowiedzieć na pytanie zadane telefoniczne przez prowadzącego niedzielny Poranek Dwójki 26 września.
Przewidzieliśmy także nagrody dodatkowe: drugą i trzecią. Otrzymają je osoby, które w ostatnim tygodniu zalogują się na stronę i oddadzą głos - odpowiednio będą to: pierwsza i ostatnia zalogowana osoba 

Zapraszamy do regularnego głosowania i wybierania ulubionej płyty z muzyką Chopina. Z naszej strony, przez całe lato, będziemy Państwu podpowiadać. 65 nominowanych płyt pojawi się na naszej antenie we fragmentach, od poniedziałku do piątku o godz. 11.10. Ale to wszystko. Reszta zależy do Państwa.

 

PEŁNA LISTA PŁYT

STRONA DO GŁOSOWANIA

Czytaj także

Płytomania: Spotkanie z Rafałem Blechaczem

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2009 13:32
9 sierpnia 2009, godz. 15:00
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fortepian Chopina: nowe nagrania historyczne

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2009 17:22
Kacper Miklaszewski i Jacek Hawryluk rozmawiają w "Płytomanii" o czterech nowych nagraniach "autentycznego Chopina" autorstwa Janusza Olejniczaka, Diny Yoffe, Alaina Planes i Arthur Schoonderwoerda oraz wyjaśniają pułapki towarzyszące tego typu eksperymentom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filharmonia Dwójki: MIDEM Classical Awards 2010

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2010 13:18
26 stycznia 2010, godz. 20:00
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stwórz własną chopinowską płytotekę

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2010 18:33
Historia chopinowskiej fonografii w pigułce oraz kilka cennych wskazówek dla początkujących kolekcjonerów. Zapraszają Jacek Hawryluk, Kacper Miklaszewski oraz Stanisław Dybowski
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chopin osobisty

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2010 14:30
Józef Hofmann: Sonata b-moll, Scherzo h-moll, Scherzo cis-moll, Kołysanka Des-dur (nagrania pianolowe firmy Duo-Art z lat 1920-1927, Nimbus 1997)
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chopin według profesora Tomaszewskiego: Panowie, kapelusze z głów

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2010 19:06
Dwójka przypomina znakomity cykl audycji autorstwa wybitnego muzykologa, który nagrany został na przełomie stuleci z okazji 150. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina
rozwiń zwiń