"Śpiewam, czyli jestem". Irena Santor w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 06:00
W audycji "O wszystkim z kulturą" porozmawiamy z jedną z największych gwiazd polskiej estrady, jedyną piosenkarką uhonorowaną doktoratem honoris causa. 
Irena Santor
Irena SantorFoto: Piotr Piorun/PR

Na kilka dni przed swoimi 85. urodzinami i w trwającym roku jej jubileuszu 60-lecia pracy na estradzie odwiedzi nas Irena Santor - pierwsza dama polskiej estrady.

Porozmawiamy o sentymencie do radia i o tym, jak istotną rolę odegrało w jej karierze. Wspomnimy także muzyków klasycznych, z którymi się zetknęła, i dowiemy się, jakiej muzyki lubi słuchać, gdy nikt nie słyszy. Opowiemy o jej najbliższych planach - trasie koncertowej pod hasłem "Śpiewam, czyli jestem" zaczerpniętym z piosenki Wojciecha Młynarskiego i poznamy całą prawdę o kulisach sukcesu jednego z najsłynniejszych przebojów Ireny Santor - Walcu Embarras.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" w piątek (6.12) w godz. 17.30-18.00 zaprasza Maciej Łukasz Gołębiowski.

jp/bch

Zobacz więcej na temat: Irena Santor
Czytaj także

50. odsłona Nagród im. Zbyszka Cybulskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 18:00
– Cybulski starał się nie iść na kompromisy, co w latach 50. i 60. było skomplikowane. Myślę, że gdyby była inna sytuacja polityczna, Zbyszek byłby bardziej rozpoznawalny na świecie – mówi Piotr Żurawski, jeden z aktorów nominowanych do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pokoleniowa sztafeta wybitnych Polaków

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 14:30
Gościem audycji "O wszystkim z kulturą" był Marcin Schirmer, autor książki "Słynne rody. Wybitni polscy przemysłowcy, artyści, politycy i naukowcy".
rozwiń zwiń