X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pokoleniowa sztafeta wybitnych Polaków

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 14:30
Gościem audycji "O wszystkim z kulturą" był Marcin Schirmer, autor książki "Słynne rody. Wybitni polscy przemysłowcy, artyści, politycy i naukowcy".
Audio
  • Marcin Schirmer o książce "Słynne rody. Wybitni polscy przemysłowcy, artyści, politycy i naukowcy" (O wszystkim z kultura/Dwójka)
Okładka książki Słynne rody
Okładka książki "Słynne rody"Foto: mat. prasowe

Książka Marcina Schirmera (historyka sztuki i prezesa Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego) przybliża sylwetki i dokonania wybranych przedstawicieli siedmiu rodzin, które wniosły cenny wkład zarówno w polską, jak i światową kulturę, naukę, sztukę, politykę, a także stworzyły podwaliny pod budowę nowoczesnego, uprzemysłowionego państwa.

Autor w swojej książce przytacza fascynujące dzieje i historię słynnych członków rodzin: Grabskich – wybitnych polityków i działaczy społecznych, pełniących najważniejsze funkcje w rządzie II RP; Hersów, którzy stworzyli największy i najbardziej prestiżowy dom mody na ziemiach polskich; Kieniewiczów – potomków znamienitego ziemiańskiego rodu i wybitnych znawców dziejów; Kisielewskich – mistrzów pióra, genialnych komentatorów życia codziennego, hojnie obdarzonych talentami muzycznymi: kompozytorów i pianistów; Kronenbergów – wybitnych bankierów, finansistów i pionierów rozwoju przemysłu i kolei na terenie Królestwa Polskiego; Wedlów, którzy stworzyli znane i cenione na świecie królestwo czekolady oraz Witkiewiczów – charyzmatycznych artystów, malarzy, pisarzy i architektów.

W audycji powróciliśmy także do bohaterów książki "Wybitne rody, które tworzyły polską kulturę i naukę", w której Marcin Schirmer opisywał historię znanych przedstawicieli rodzin Curie, Estreicherów, Kossaków, Lilpopów, Żuławskich, Lutosławskich, Rubinsteinów i Młynarskich.

Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadził: Kinga Michalska

Gość: Marcin Schirmer (autor książki "Słynne rody. Wybitni polscy przemysłowcy, artyści, politycy i naukowcy")

Data emisji: 27.11.2019

Godzina emisji: 17.30

bch/jp


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konrad Brandel. Fotograf XIX-wiecznej Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 15:15
W "Kwadransie bez muzyki" rozmawialiśmy o jednej z najoryginalniejszych postaci polskiej i, nie bójmy się tego słowa, światowej fotografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kercelak - przedwojenny bazar na Woli

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 15:00
W "Kwadransie bez muzyki" rozmawialiśmy o legendarnym centrum biznesowym i towarzyskim warszawskiej Woli, o którym dziś pamięta niewielu.  
rozwiń zwiń