Chopin audio-video

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2010 13:30
Rozmowa z pianistą Paolo Giacomettim oraz Chopin w zbiorach Filmoteki Narodowej
Audio
  • Paolo Giacometti o muzyce Lessla i o Chopinie
  • Festiwal Solidarity of Arts - wydarzenia, twórcy
  • Grzegorz Balski i Tadeusz Kowalski o projekcie "Filmowy Chopin"

Dziś wieczorem w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej włoski wirtuoz Paolo Giacometti zinterpretuje partię solową w Koncercie fortepianowym C-dur op. 14 Franciszka Lessla. W naszej audycji rozmawialiśmy z pianistą, który opowiadał o muzyce Lessla oraz o związkach Chopina z tym kompozytorem.

 

Mówiliśmy także o rozpoczynającym się dziś w Gdańsku Festiwalu Solidarity of Arts - o projekcie Leszka Możdżera, o nadchodzącej premierze Pawła Mykietyna, o "Makbecie" G. Verdiego. O tych ważnych wydarzeniach artystycznych opowiadali ich twórcy.  

 

Rozmawialiśmy również, z Grzegorzem Balskim i Tadeuszem Kowalskim, dyrektorem Filmoteki Narodowej, o projekcie Filmowy Chopin. To trzypłytowe wydawnictwo zawiera dwa filmy fabularne - Młodość Chopina Aleksandra Forda z 1951 roku oraz Chopin. Pragnienie miłości Jerzego Antczaka z 2002 roku - oraz zbiór dokumentów krókich dokumentów.

Czytaj także

Chopinowska impreza roku

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2010 11:59
Sprawdź program transmisji jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego roku w Polsce!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe spojrzenie na muzykę polską

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2010 11:24
Festiwal "Chopin i jego Europa" namówił międzynarodową śmietankę wykonawczą do zmierzenia się z nieznanymi na świecie dziełami Janiewicza, Kurpińskiego, Lessela, Paderewskiego. Wnioskami z tego doświadczenia artyści podzielili się z Barbarą Schabowską.
rozwiń zwiń