Wojtek Mazolewski Quintet - polska premiera nowego albumu [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2023 19:30
W ramach cyklu "Jazz.PL" Wojtek Mazolewski Quintet zaprezentował najnowszy album "Spirit to All". To polska premiera materiału, który został wydany w angielskiej wytwórni Whirwind Recordings. Transmisja odbyła się na antenie Dwójki, stronie internetowej, Facebooku i kanale YouTube Programu 2 Polskiego Radia. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo tego wydarzenia!

Zobacz wideo:

[You Tube Dwójki]

Prosto z Londynu do Dwójki

Wojtek Mazolewski na koncert z cyklu "Jazz.PL" zaprosił prosto z Londynu. - W The Jazz Cafe mamy premierę nowego albumu naszego kwintetu "Spirit to All", wydanego w angielskiej wytwórni Whirwind Recordings. Kilka dni temu celebrację nowej płyty rozpoczęliśmy od wizyty w Total Refreshment Centre, to ważne miejsce na londyńskiej mapie muzycznej. Przybyło wielu wspaniałych gości, to był piękny wieczór. Naładowani tą niesamowitą energią pojawimy się na piątkowym koncercie w Dwójce - powiedział lider kwintetu.

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Jazz.PL" >>>

Grać muzykę tu i teraz

Artysta zaznaczył, że każdy album jest pocztówką z danej chwili. - Zespół powinien nieustannie się rozwijać i nasz kwintet tak działa. Trzeba grać muzykę tu i teraz, to ma być improwizacja na temat każdego przeżytego dnia. Dla mnie jazz jest muzyką wolności, ma opowiadać o tym, co nas dzisiaj cieszy, frapuje, chcemy o tym głośno powiedzieć. Album "Spirit to All" zmienia się podczas grania na żywo, być może nagramy i taką jego wersję - zdradził. 

W Studiu S3 zagrali:

Wojtek Mazolewski - kontrabas
Marcel Baliński - fortepian
Oskar Török - trąbka
Tymek Papior - perkusja
Marek Pospieszalski – saksofon

Koncert poprowadził Piotr Metz.

.

***

Koncert w ramach cyklu "Jazz.pl" transmitowaliśmy w piątek (21.04) w godz. 18.00-19.00. Sponsorem cyklu jest PKO Bank Polski.

mo


Czytaj także

Wojtek Mazolewski Quintet 10 lat od debiutu [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 19:00
- 11 kwietnia 2011 roku znienacka w internecie pojawił się album "Smells like tape spirit" – debiut kwintetu Wojciecha Mazolewskiego, nagrywany w czasie rzeczywistym w jednym pomieszczeniu i w odległości od siebie mniejszej, niż półtora metra. Teraz muzyka z tej płyty pojawi się w zupełnie nowej odsłonie - tak Piotr Metz zapowiadał koncert zespołu Wojtek Mazolewski Quintet w Dwójkowym cyklu Jazz.PL.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wojtek Mazolewski Quintet: to było szalone 10 lat

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2021 19:00
- Wiele nagrań do tej płyty zostało odrzuconych w trakcie tworzenia tego albumu. One cały czas brzmią i są zagrane tak, że można się nim podzielić. Nie są idealne, ale staram się odchodzić od bycia perfekcjonistą na rzecz tego, by pokazywać, jak naprawdę zespoły grają - mówił w Dwójce lider zespołu Wojtek Mazolewski Quintet, który w tym roku obchodzi 10-lecie swojego debiutu.
rozwiń zwiń