Dwójka na beatyfikacji w Rzymie

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 11:54
1 maja Jan Paweł II zostanie ogłoszony błogosławionym. Program 2 Polskiego Radia zaprasza do wysłuchania audycji prosto z Watykanu.

W ostatnim tygodniu kwietnia, w cyklu "Zapiski ze współczesności", prezentujemy wspomnienia osób ze świata kultury i nauki, które zetknęły się na swej drodze z ks. Karolem Wojtyłą. O swych spotkaniach z przyszłym papieżem mówią m.in. prof. Stefan Sawicki czy też Halina Bortnowska.

W sobotę, 30 kwietnia o godz. 16.00, Hanna Maria Giza zaprasza na specjalne wydanie "Klubu Ludzi Ciekawych Wszystkiego" pod hasłem "Santo – droga do świętości", które poprowadzi ze studia Radia Watykan. Wśród gości: abp Szczepan Wesoły, abp Henryk Hoser czy też ks. dr Sławomir Oder – postulator procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II.

Natomiast późnym wieczorem, o godz. 23.00, Iwona Malinowska przedstawi audycję "Karol Wojtyła obrońcą teatru słowa" – będzie to historia o próbie obrony przed likwidacją Teatru Rapsodycznego w Krakowie.

1 maja audycje poświęcone Papieżowi Polakowi rozpocznie w Programie 2 transmisja watykańskich uroczystości beatyfikacyjnych, w godz. 10.00-14.00.

Nieco później, od godz. 16.00, Bartosz Panek poprowadzi z Watykanu specjalne wydanie muzyczno-publicystycznego "Słuchaj świata", w którym przybliży historie związane z tym szczególnym miejscem. A zaraz potem, o godz. 19.00, Dorota Gacek i Elżbieta Łukomska zaproszą do wysłuchania audycji "Piękno, które zbawia – Jan Paweł II do artystów – artyści do Jana Pawła II".

Tego szczególnego dnia radiowa Dwójka nie zapomni również o melomanach. O godz. 20.00, zabrzmi uroczysty koncert – pod honorowym patronatem Konsula Generalnego Austrii, Christophe Ceska – z okazji beatyfikacji Jana Pawła II, otwierający na Jasnogórskich Błoniach XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej "Gaude Mater" 2011.

W poniedziałek, 2 maja o godz. 19.00, przypomnimy natomiast koncert zespołu Trebunie-Tutki "Nuty Wielkiego Pasterza" (koncert odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego 24 marca 2011 roku).
 
Zapraszamy!

Czytaj także

Beatyfikacja Jana Pawła II na antenach Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2011 12:48
W niedzielę, 1 maja, odbędzie się beatyfikacja Jana Pawła II. Z tej okazji wszystkie Programy Polskiego Radia przygotowały specjalne audycje, upamiętniające Papieża Polaka.
rozwiń zwiń