Tam, gdzie mieszkają lwy

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 23:00
8 września w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się trzeci koncert z cyklu "Podróże ponaddźwiękowe” zatytułowany "Ubi leones, czyli muzyczne lwy i granice muzyki". W "Notatniku Dwójki" przedstawiliśmy relację z tego wydarzenia.
Tam, gdzie mieszkają lwy
Foto: mat. promocyjne

Podczas trzeciej "Podróży ponaddźwiękowej” wyruszyliśmy w nieznane, poza granice muzyki, szukaliśmy nowych instrumentów, niespodziewanych dźwięków i nieprzewidzianych rytmów. W dawnych czasach, mówiąc o miejscach poza granicami świata, mówiono "ubi leones”, "tam, gdzie mieszkają lwy”. Zatem w podczas trzeciego koncertu sprawdziliśmy razem, jakie muzyczne lwy czekały na nas poza granicami kreski taktowej.

Audycję przygotowała Beata Stylińska-Rogala.

10 września (wtorek)

Zobacz więcej na temat: dzieci MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Blue Jasmine" - gorzka iluzja szczęścia według Allena

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 18:45
– W "Blue Jasmine” bardzo dobrze widać, że Allen się jeszcze nie skończył. Uważam, że w swoich najlepszych filmach z późnego okresu twórczości prowadzi dialog z samym sobą – mówił w "Pop-południu" Błażej Chrapkowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie dobranocki pod jednym dachem

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2013 19:28
- Dorośli są niekiedy zawstydzeni, zwiedzając muzeum bez swoich pociech. Tłumaczymy im, że to miejsce dla każdego, kto w sercu pozostał dzieckiem - mówiła w Dwójce Katarzyna Lubas, dyrektor rzeszowskiego Muzeum Dobranocek.
rozwiń zwiń