Spotkanie z Mariuszem Trelińskim! Transmisja wideo

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 10:42
Gościem dzisiejszej audycji "W tyglu kultury” jest reżyser i dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego Opery Narodowej Mariusz Treliński.

"Przyszedłem do Opery Narodowej – mówił w 2006 roku Treliński - by stworzyć coś pięknego i ważnego, by zbudować miejsce spotkań między ludźmi, ognisko na wzór teatru  Grzegorzewskiego czy teatru Jarzyny w Rozmaitościach”.
Czy udało się to zrealizować? Jak przedstawia się kondycja najważniejszej polskiej sceny operowej AD 2013? Jakie są jej plany?
O tym rozmawiamy z naszym gościem. Ale pytamy także o przygotowywaną właśnie podwójną premierę – "Jolantę" Czajkowskiego i "Zamek Sinobrodego" Bartóka (13 grudnia 2013).

Audycję prowadzi Jacek Hawryluk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Dymna: całe życie spotykałam wielkich reżyserów

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 21:00
Gość Jacka Wakara ma na myśli nie tylko Jarockiego, Grzegorzewskiego czy Wajdę, lecz także Jana Klatę oraz Iwana Wyrypajewa. "W tyglu kultury" Anna Dymna opowiadała także o słynnych Salonach Poezji i, oczywiście, o Fundacji Mimo Wszystko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eichelberger: starość to też dzieło koncernów farmaceutycznych

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 20:00
- Reklamy wmawiają nam, że jesteśmy chorzy i gwałtownie się starzejemy. W efekcie ta granica przesuwa się w stronę 50. roku życia - mówił psycholog w Dwójce. Pozostali goście "W tyglu kultury" mieli diametralnie inne spostrzeżenia na temat starości. Ilu rozmówców i perspektyw, tyle wizji schyłku życia...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Pszoniak: dom był moją pierwszą sceną

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 12:00
- Mama nie wierzyła mi, gdy mówiłem, że boli mnie brzuszek i nie mogę iść do przedszkola. Instynktownie zacząłem więc wzmacniać ekspresję... - wspominał wybitny aktor w Dwójkowej audycji z cyklu "W tyglu kultury".
rozwiń zwiń